Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Voľby do europarlamentu 2014 – viac populistické, menej populárne

Voľby do europarlamentu 2014 budú v mnohých ohľadoch na nerozoznanie od tých predošlých. Zatiaľ čo v roku 2009 si ešte veľa ľudí myslelo, že Európska … Viac.

Európsky parlament – Najsledovanejšie Youtube videá (Angličtina)

Európsky parlament: „Ste nezdravo posadnutí vybudovaním európskeho štátu!“ odkazuje kolegom z Európskeho parlamentu britský politik a euroskeptik Nigel Farage. Farage už desať rokov vytrvalo hádže vajcia do … Viac.

Ďalšie cenné prednesy z Európskeho parlamentu (České titulky)

Mnohé prednesy z Európskeho parlamentu sa stavajú voči smerovaniu Európskej únie nanajvýš kriticky. Proti Európskej únii sa navyše nebúria len euroskeptici, o jej smerovaní totiž … Viac.

Euroskepticizmus (České titulky)

Euroskepticizmus je v rozpuku. Ľudia už dávno pochopili to, pred čím si Barosso a jeho stúpenci stále zatvárajú oči. Európska únia je len politickou úniou. … Viac.

Euro (České titulky)

Euro zabíja rast a tvorbu nových pracovných miest. Opatrenia, ktoré predseda Európskej komisie Barosso ponúka, znamenajú len viac toho istého. Eurozóna tak, či chce či … Viac.

Rozpočet Európskej únie (České titulky)

Rozpočet Európskej únie je ako bezodná diera – Britský konzervatívec Daniel Hannan otvorene protestuje proti neustále sa navyšujúcemu rozpočtu Európskej únie. Rozpočet Európskej únie je … Viac.

Konfrontácie v Európskom parlamente (České titulky)

Výmeny názorov v Európskom parlamente bývajú neraz poriadne ostré a niekedy, priznajme si, aj veľmi zábavné. Europoslanci z proti sebe stojacich táborov sa radi navzájom … Viac.

Čo robí Európska únia s našimi peniazmi (České titulky)

Európska únia a naše peniaze – Takmer každé euro, ktoré členské štáty Európskej únie usporia, je bez ostychu prehýrené bruselskými byrokratmi. Tí veselo míňajú peniaze … Viac.

Skutočný stav Európskej únie (České titulky)

Aký je skutočný stav Európskej únie? Poprední predstavitelia Európskej únie každý deň neúnavne presadzujú viac a viac Európy. Občania EÚ však už dávno otvorili oči … Viac.

Kto sú najvyšší predstavitelia EÚ (České titulky)

Predstavitelia EÚ – Určite ani netušíte, že medzi najvyššími predstaviteľmi EÚ je minimálne 10 komunistov. Barosso bol maoista, Siim Kallas zas členom najvyššieho sovietu a barónka Ashtonová … Viac.