Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Voľby do Európskeho parlamentu 2014 vyhrá v Holandsku Widers
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 v Holandsku vyhrajú euroskeptici

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 prinesú výraznú podporu antieurópskym stranám. Zatiaľ čo v niektorých krajinách zostanú euroskeptici ešte stále na okraji diania, inde sa budú tešiť najväčšej popularite. Medzi takéto krajiny …

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 v Holandsku

… patrí aj Holandsko. Podľa súčasných prieskumov tam totiž voľby do Európskeho parlamentu vyhrá euroskeptická Strana za slobodu Geerta Widersa. Nárast euroskepticizmu však poukazuje na vážnejšie problémy Európskej únie.

Viac informácii o kandidátoch strany SaS do EP 2014

 • Kandidáti do Európskeho parlamentu 2014 >>
 • Voľby do Európskeho parlamentu 2014 v Holandsku

  Podľa aktuálnych prieskumov má Strana za slobodu v eurovoľbách získať 18,1% hlasov, vďaka čomu by sa v Holandsku umiestnila na prvom mieste. Ako druhá by mala skončiť liberálna strana VVD premiéra Marka Rutte so ziskom 16,2% a na treťom mieste strana liberálnych demokratov D66 so ziskom 15,7%. Strane Geerta Wildersa pritom ešte minulé voľby do Európskeho parlamentu priniesli druhé miesto len s veľkým odstupom a v národných voľbách dokonca skončila až tretia.

  Antieurópske nálady

  Rastúca popularita euroskepticizmu v Holandsku nie je prekvapivá. Holandsko každoročne do rozpočtu EÚ odvádza množstvo peňazí, nehovoriac o pôžičkách nezodpovedným krajinám.

  Holandsko tiež ako bohatá krajina dopláca na tzv. sociálnu turistiku, teda na prisťahovalcov, ktorých jediným cieľom je zneužívať štedrejšie sociálne systémy. No aj keď sú tieto problémy veľmi reálne a vážne, bojovať proti nim euroskepticizmom znamená vylievať vaničku aj s dieťaťom. Riešením nie je rozpad Európskej únie, ale jej návrat k pôvodným princípom – slobodné cestovanie a obchodovanie. Či sa to skutočne podarí, závisí aj od toho, ako dopadnú voľby do Európskeho parlamentu 2014.

  Zdroj: http://www.newenglishreview.org/blog_display.cfm/blog_id/52606

  Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

  Autor článku Richard Sulík

  Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.