Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Voľby do europarlamentu – ovplyvňovanie školákov peniazmi daňovníkov

Májové voľby do europarlamentu budú mimoriadne dôležité. Európsky parlament bude mať konečne reálne právomoci a spolu s nimi aj vplyv na fungovanie a smerovanie EÚ. Dôležitosť eurovolieb si uvedomuje aj …

Voľby do europarlamentu

… Európska únia, a preto nič nenecháva na náhodu a za peniaze daňovníkov posiela svojich zamestnancov do škôl. Európski funkcionári a byrokrati tak budú deťom vysvetľovať, prečo sú voľby do europarlamentu a Európska únia vo všeobecnosti dôležité. Na pluralitu názorov však môžeme zrejme zabudnúť.

Voľby do europarlamentu na školách

Ako informuje denník Times, voľby do europarlamentu bude môcť na školách propagovať až vyše 50 000 zamestnancov Európskej únie.

Každý z nich má mať nárok na dvojdňovú pracovnú cestu po školách, za ktorú im Európska únia preplatí všetky náklady. Na rozdávanie tiež dostanú propagačné materiály ako DVD, letáky a brožúry o inštitúciách EÚ.

Nedemokratická Európska únia

Kto by čakal, že témou prezentácií na školách bude len suché vysvetľovanie toho, aké sú voľby do europarlamentu dôležité, zrejme bude sklamaný. Inak si nemožno vysvetliť, že Európska únia svojim zamestnancom dávala školenia s témou “rozprávania k mladému publiku”, na ktorých hovorila aj “čo povedať a čo nepovedať.” Ak navyše zamestnanci EÚ očakávajú pri svojich návštevách škôl účasť médií, môžu si so sebou zobrať aj bruselských hovorcov.

Hlavnou témou ich vystúpení majú byť voľby do europarlamentu, Európska únia však byrokratov pripravuje aj na iné témy. Podľa príručiek, ktoré dostali, majú hovoriť napríklad o tom, “čo znamená byť Európanom”. Asi teda nemôžeme čakať, že budú títo zamestnanci hovoriť aj o bruselskej korupcii, plytvaní a deficite demokracie. Niektorí europoslanci tieto výlety nazývajú tiež “jednostrannou propagandou”. No do očí bijúca snaha Bruselu prezentovať sa pred voličmi za každú cenu v pozitívnom svetle za ich vlastné peniaze môže byť aj kontraproduktívna. Či to všetko bude stáť za to nakoniec ukážu voľby do europarlamentu.

Zdroj: http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/world_news/Europe/article1378884.ece

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. Lars Schotte says

    Zlodej kričí, chyťte zlodeja.
    Od ’89 (a aj predtým) politici klamú celé národy do xichtu a robia z ľudí volov, nie len z dzecék.
    A “s tým asi nemohol nikdo rátať”, že to platí aj pre politikov EÚ.