Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Veľká Británia chce referendum o vystúpení z EÚ | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Veľká Británia zrejme usporiada referendum o vystúpení z EÚ

Veľká Británia pravdepodobne usporiada referendum o vystúpení z EÚ. Toto referendum by malo prebehnúť do konca roka 2017. To vyhlásil David Cameron, súčasný britský premiér. Pred tým, ako Veľká Británia usporiada …

Veľká Británia - referendum o vystúpení z EÚ

… referendum o vystúpení z EÚ, však chce Cameron prehodnotiť vzťah Británie s Európskou úniou. Podľa neho by krajina mala dostať naspäť niektoré právomoci, ktoré jej Európska únia zobrala. Následné referendum Veľká Británia podstúpi až pri tomto novom, zmenenom vzťahu s EÚ.

Veľká Británia a referendum o vystúpení z EÚ

Aby však Veľká Británia usporiadala referendum o vystúpení z Európskej únie, musí byť David Cameron premiérom aj v roku 2017. To samozrejme nie je zaručené. Cameron navyše zdôrazňoval, že referendum v takom prípade usporiada s absolútnou istotou. Môže však ísť len o jeho volebnú stratégiu. Po zvolení si môže vymyslieť dôvod, prečo „práve teraz“ referendum o vystúpení z EÚ vhodné nebude. Aj keď má toto referendum Veľká Británia podstúpiť až za 4 roky, už teraz je známe jeho znenie. A to je pomerne jednoznačné: „Myslíte si, že by Veľká Británia mala zostať členom Európskej únie?“ Ak v takejto podobe toto referendum prejde, Veľká Británia v EÚ bez ohľadu na jeho výsledok spôsobí revolúciu.

Zdroj:
1. http://www.openeuropeblog.blogspot.sk/2013/05/do-you-think-that-united-kingdom-should.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.