Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Utečenci v Nemecku । Popularita Merkelovej klesá
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Utečenci v Nemecku sú predmetom rozkolu vo vláde

Utečenci v Nemecku sú predmetom vážnych sporov v nemeckej vláde. Politika Angely Merkelovej vítajúca príchod utečencov totiž viedla k rapídnemu prepadu popularity vládnej strany CDU/CSU a zároveň je neakceptovateľná aj pre čoraz …

Utečenci v Nemecku a Merkelová

… viac členov tejto strany. Jedným z najväčších kritikov tejto politiky je Merkelovej stranícky kolega Horst Seehofer. Ten v prípade nezmeneného postoja Merkelovej voči utečencom dokonca hrozí rozbitím vlády.

Kontroverzní utečenci v Nemecku

V dôsledku kontroverzného príchodu utečencov do Nemecka popularita Merkelovej strany klesla na 36 %, čo je trojročné minimum.

Samotná nemecká kancelárka už nemá ani podporu väčšiny obyvateľov, keď jej podľa prieskumu verí len 46 % Nemcov.

Ak teda Angela Merkelová nezmení svoj postoj k utečencom, je dosť pravdepodobné, že po ďalších voľbách už nemeckou kancelárkou nebude.

Protesty a ďalší postup

No ani to nie je všetko. Bavorský premiér Horst Seehofer dokonca pohrozil, že ak sa situácia s utečencami v Nemecku nezlepší, sám podá na súd žalobu na nemeckú vládu.

Seehofer okrem toho zvažuje, že by z nemeckej vlády na protest stiahol ministrov za stranu CSU.

To, či sa niektorá z týchto a iných hrozieb naplní, sa možno dozvieme už čoskoro. Angela Merkelová sa má totiž so Seehoferom stretnúť v sobotu a témou ich diskusie má byť práve utečenecká politika.

No bez ohľadu na výsledok tohto stretnutia, utečenci v Nemecku budú takmer určite zásadne rozdeľovať nemeckú politickú scénu aj naďalej.

Zdroj:
1. http://www.euractiv.com/sections/global-europe/bavarian-allies-heap-pressure-merkel-over-refugees-318988
2. http://www.sueddeutsche.de/politik/koalition-merkel-seehofer-und-gabriel-treffen-sich-zu-fluechtlingsgipfel-1.2711325
3. http://de.reuters.com/article/domesticNews/idDEKCN0SM0NQ20151028

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.