Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Utečenci v Nemecku – napriek poklesu sa počty môžu zvýšiť
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Utečenci v Nemecku | Výrazný pokles pred Vianocami

Utečenci v Nemecku | Počet nových utečencov v Nemecku sa za posledný mesiac znížil viac ako o polovicu. Zatiaľ čo medzi 1. a 20. novembrom prišlo do Nemecka 170 000 utečencov, počas rovnakého obdobia v decembri ich bolo …

Utečenci v Nemecku a dopady

… už len 73 500. Navyše, po odpočítaní tých, pre ktorých bolo Nemecko len tranzitnou krajinou, čistý prírastok utečencov v Nemecku dosiahol len 68 000 osôb, čo predstavuje zníženie o 60 %. Je však otázne, či nejde len o dočasný pokles.

Turecko alebo počasie?

Čísla o klesajúcom počte utečencov prichádzajúcich do Nemecka zverejnila nemecká federálna polícia. Názory na to, čo za touto výraznou zmenou stojí, sa však líšia.

Zatiaľ čo podľa niektorých za to môže lepšia ochrana vonkajších hraníc Turecka, podľa iných za to môže len zhoršenie počasia.

V takom prípade sa neskôr môže počet utečencov prichádzajúcich do Nemecka pokojne zvýšiť aj nad pôvodné úrovne.

Utečenci v Nemecku – milión za november

Za prvých 11 mesiacov tohto roka do Nemecka prišlo už 965 000 utečencov.

Napriek decembrovému poklesu je preto prakticky isté, že za tento rok prišlo do Nemecka už viac ako milión utečencov.

Pri týchto číslach tak už nejde len o dopady na nemecký rozpočet, ale aj o dopady na zloženie populácie – v sumáre totiž ide o viac ľudí ako je napríklad počet obyvateľov Luxemburska a Malty (dve najmenej zaľudnené krajiny EÚ) dokopy.

A nateraz nie je vôbec isté, či sa množstvo utečencov v Nemecku nezvýši budúci rok ešte viac, ako tomu bolo v roku 2015.

Zdroj:
1. http://uk.reuters.com/article/uk-italy-banks-visco-idUKKBN0U30KJ20151220

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.