Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Utečenci v Nemecku । Čaká sa na riešenie
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Utečenci v Nemecku – počet neklesá a môže stúpnuť

Utečenci v Nemecku । Počet utečencov prichádzajúcich do Nemecka stále neklesá a drží sa zhruba na úrovniach zo septembra minulého roka. Za celý minulý rok pritom do Nemecka prišlo až 1,1 milióna utečencov. No nie je vylúčené, že …

Utečenci v Nemecku a počet

… ani tento stav nie je udržateľný. Počet utečencov v Nemecku totiž môže stúpať ešte rýchlejšie ako doteraz. A na to sa už so založenými rukami nedokážu pozerať ani susedia Nemecka, ktorí preto prinášajú vlastné riešenia.

Znepokojené Švédsko a Dánsko

V dôsledku toho, že Švédsko už nedokázalo zvládať nápor utečencov prichádzajúcich do svojej krajiny, minulý týždeň zavrelo svoju hranicu s Dánskom.

Prakticky okamžite po tom zavrelo aj Dánsko svoju hranicu s Nemeckom. Krátko nato tieto tri krajiny uskutočnili stretnutie v Bruseli, kde rokovali o tom, ako by bolo možné utečeneckú krízu riešiť.

No ani toto stretnutie nebolo veľmi konštruktívne, a tak sa na skutočné riešenie ešte stále čaká.

Utečenci v Nemecku

Priemerný denný počet utečencov prichádzajúcich do Nemecka bol v septembri minulého roka zhruba 3200, pričom v decembri to bolo zhruba rovnako. To je však stále viac ako v júni a júli minulého roka.

Táto stabilizácia tak môže byť len dôsledkom horšieho počasia, ktoré zastavilo dlhodobý nárast objemu utečencov prichádzajúcich do Nemecka.

Po zlepšení počasia preto môže nárast aj naďalej pokračovať.

A bez skutočných opatrení tak môže byť počet nových utečencov v Nemecku za tento rok ešte väčší ako v roku 2015.

Zdroj:
1. http://www.ft.com/intl/cms/s/0/fe9099bc-b488-11e5-8358-9a82b43f6b2f.html#axzz3wY0hxdLh
2. https://euobserver.com/migration/131724

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.