Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Utečenci v EÚ prekročili počet 1 milión ľudí
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Utečenci v EÚ – viac ako milión za rok 2015

Utečenci v EÚ । Počet nových utečencov v Európskej únii za tento rok už presiahol 1 milión. Vyplýva to zo správy Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM). V porovnaní s minulým rokom tak ide o zhruba štvornásobok. Pri …

Utečenci v EÚ a milión

… pokračovaní súčasnej situácie je pritom dosť pravdepodobné, že na budúci rok do Európskej únie príde ešte viac utečencov ako v roku 2015. Navyše, odhady IOM o počte utečencov sa môžu ukázať ako príliš konzervatívne.

Utečenci v EÚ – 1 milión

Podľa IOM medzi 1. januárom a 21. decembrom tohto roka prišlo do EÚ 1 005 504 utečencov. Spomedzi nich drvivá väčšina prišla cez Grécko (816 752) a väčšina zvyšku cez Taliansko (150 317).

Napriek horšiemu počasiu navyše do Európskej únie v decembri prichádzalo v priemere na deň ešte stále viac utečencov, ako tomu bolo v júni a v júli.

O žiadnom obrate preto zatiaľ nemožno hovoriť.

Rôzne údaje

Údaje o objeme utečencov prichádzajúcich do EÚ sa však medzi jednotlivými zdrojmi zásadne líšia.

Napríklad, zatiaľ čo IOM hovorí o 1 milióne utečencov za celú Európsku úniu, podľa nemeckej federálnej polície len za prvých 11 mesiacov tohto roka Nemecko prijalo až 965 000 utečencov.

K 21. decembru tak celkom pravdepodobne počet nových utečencov presiahol milión len za samotné Nemecko aj bez zvyšku Európskej únie.

Na spoľahlivejšie údaje o počte utečencov v EÚ za rok 2015 si tak zrejme ešte budeme musieť počkať.

Zdroj:
1. http://www.theguardian.com/world/2015/dec/22/one-million-migrants-and-refugees-have-reached-europe-this-year-iom2.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.