Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Ničivá utečenecká politika Angely Merkelovej | Europarlament – Richard Sulík

Štrasburg 6.10.2015 | Dnes vystúpil Richard Sulík s príspevkom v rámci rozpravy o Záveroch neformálneho zasadnutia Európskej rady z 23. septembra 2015. Predmetom zasadnutia Európskej Rady boli opatrenia zamerané na riešenie bezprecedentnej utečeneckej krízy a systém prerozdelenia migrantov na základe kvót. Europoslanec Richard Sulík komentuje opatrenia prijaté na zasadnutí …

… Európskej Rady kriticky. Ešte počas leta sa hovorilo o 800 tisícoch utečencov v Nemecku, v súčasnosti sa ich počet odhaduje na 1,5 milióna. Vinu na tom nesie nezodpovedná politika vedená nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá nedodržala pravidlá stanovené Dublinským dovohorom, a rovnako porušila nemeckú ústavu.

Vo väčšine prípadov sú utečenci prichádzajúci do Európskej únie sú ekonomickí migranti, a nie vojnoví utečenci.

Ak niekto prejde cez štyri alebo päť bezpečných krajín, neuteká pred vojnou.

Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík ďalej konštatuje, že je ilúziou myslieť si, že títo migranti budú pracovať na nemeckých dôchodcov, Nemecko môže ponúknuť iba sociálne dávky.

Nemeckej kancelárke Angele Merkelovej odporúča brať si príklad z Austrálie a nezabúdať na to, koho má naozaj ochraňovať.

Prepis videa: Utečenci a ničivá politika Angely Merkelovej

Richard Sulík: Ešte v lete sa hovorilo o 800 tisícoch utečencov v Nemecku.

V súčasnosti sa to odhaduje na 1,5 milióna.

Rozdiel 700 tisíc utečencov sa dá pripísať nemeckej kancelárke Angele Merkelovej a jej nezodpovednej a ničivej politike.

Pani Angela Merkelová prestala používať Dublinskú dohodu a porušila nemeckú ústavu, a to nesmie.

Väčšina tých, ktorí prichádzajú, sú ekonomickí migranti a nie vojnoví utečenci.

Ten, kto prekročí 4 až 5 bezpečných krajín, neuteká pred žiadnou vojnou.

Je ilúziou si myslieť, že títo migranti budú pracovať pre nemeckých dôchodcov.

Pre nich je nemecký plat príliš veľkou prekážkou.

Nemecko môže ponúknuť iba sociálne dávky.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová zjavne zabudla na to, kto ju zvolil a koho má ochraňovať.

Čiže je na čase sa zobudiť a zabrániť tejto invázii utečencov.

Austrália je nám príkladom.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

 1. Jozef Mlynarčík says:

  Všetci máte prvdu, ale nikto sa neodváži napísať, že táto mega imigrácia nie je dôsledok bezradnosti, neschopnosti, ale je to ciel euro establišmentu dostať do Európy 50- 150 mil. imigrantov a tak radikálne zmeniť štruktúru obyvatelstva. Je to sen všetkých neomarxistov, ktorý chcú zničiť posledné zbytky kresťanskej civilizácie a národné štáty. Na masové rozmnoženie imigrantov ktorí už v Európe sú napr. na 50 percent v Nemecku, by museli čakať možno aj 40 rokov. Teraz je šanca islamizovať Európu za menej ako 10 rokov. Je to už nad slnko jasnejšie, lebo neviem, ako inak by mohlo toto štátmi organizované prevádzačstvo fungovať. Všetci by ste mali zamerať svoju pozornosť na neomarxistov alebo kultúrnych marxistov tzv. frankfurtskú školu. Za 80 rokov ovládli všetky myslitelné inštitúcie Európy a USA vrátane Obamu. Nikto z nich sa vám s tým nepochváli okrem Ľuboša Blahu, ktorý mimochodom učí na univerzite!!!! V 20-tych rokoch minulého storočia sa zhodli, že diktatúru pdobnú tej ruskej nezavedú krvavou revolúciou, ale rozvrátením a totálnym skazením západnej spoločnosti, aby nastal taký bordel, že ľudia už nebudú klásť odpor diktatúre. Má sa to dosiahnuť rozvratom rodiny lebo podľa Marxa je rodina základ všetkého zla, treba hlavne obmedziť vplyv rodičov na deti, obmedziť ich práva, zdemoralizovať deti a mládež pornogrfiou, propagáciou nevizaného sexu, drogami. Nikdy vám nebolo podozrivé ako sa zelení, feministky a LGBT aktivisti zastávajú prevažne moslimskej imigrácie? Ako majú v žalúdku postavenie ženy v kresťanskej rodine, ale postavenie ženy v moslimskej rodine ani nespomenú? Spomente si na vlaňajšie referendum o rodine a zistíte, že zistíte, že tí, čo podporujú interupcie, sexuálnu výchovu, homomanželstvá a homoadopcie rovnako vehementne obhajujú imigráciu miliónov moslimov. Nevadí im, že odpadnutie od islamu trestajú smrťou aj v takom Nemecku či Anglicku. No a tu je kameň úrazu, lebo liberáli sa zhodnú s neomarxistami takmer na všetkých krokoch, akurát im vadí ohrozovanie súkromného majetku a diktatúra “proletariátu”. Preto imigráciu kritizujú len z ekonomického a bezpečnostného hľadiska. Elity EÚ, ktorým podľa nášho prezidenta máme dôverovať, chcú vytvoriť nový euronárod a paralelne s tým, ako sa bude stupňovať odpor pôvodných obyvateľov, obmedziť pod zámienkou boja proti xenofóbii a rasizmu občianske a politické práva, posilniť moc eurokomisie a mohlo by konečne dôjsť na tú vytúženú diktatúru.

 2. jozef says:

  Riso patry Ti moj obdiv presne a vystizne

 3. Diogenes says:

  ccel som napisat “on je v pozicii kedy moze len komentovat, ale nic nerobit”

 4. Diogenes says:

  sice ma tentokrat pravdu, ale on nie je pozicii kedy moze iba komentovat a nic neriesit, teda v takej istej ako vacsina z nas. hovori len to co hovori Fico, az nato, ze keby bol vo vlade tak by hovoril nieco ine, resp. presny opak toho, co hovori Fico.

 5. Andrea says:

  Dobry den pan Sulik,
  pozdravujem vas z Mnichova. Pozrela som si vas prejav na zasadani Europskej rady. Som rada, ze ste politik, ktory sa neboji na najvyssich europskych forach hovorit pravdu a hlavne ste vysvetlil, ze p. Merklova svojim nepremyslenym konanim sposobuje krizu v Europe. Nemecke radia kazdy den hlasia, kolko utecencov sa nachadza momentalne v Nemecku, to nie je len 1,5 miliona, ale s celymi rodinami, ktore sa chystaju prist za momentalnymi utecencami sa toto cislo odhaduje na 7 milionov. Je to nenormalna situacia, ktora nahana len strach a neistotu. Pani Merklova nepocuva ani svojich kritikov z politickych radov, jej vizia Zachrankyne vsetkych utecencov sveta nici hodnoty, identitu, kulturu a hlavne istotu a bezpecnost ludi zijucich v Europe. Pan Sulik, prajem vam vela zdravia a elanu borit sa v tejto necistej politike sveta.

 6. marcel says:

  oprava prekladu: nie “nemecký plat”, ale “minimálna nemecká mzda”

 7. Karol says:

  Bravo,pán Sulík.
  Krátke a výstižné.Dúfajme,že to nabudí i tých ostatních,ktorím je to už dávno jasné a že naberú viacej odvahy hovoriť o tom nahlas.Veru,veru.Strach je odporná vec,…

  Karol Malík
  Trenč. Teplice