Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Účasť Slovenska v eurovaloch | Zhrnuté za 53 sekúnd - video
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Účasť Slovenska v eurovaloch

Účasť Slovenska v eurovaloch – Slovensko sa zúčastnilo obidvoch eurovalov (eurovalu 1 aj eurovalu 2), i keď je to pre krajinu ako je Slovensko mimoriadne nevýhodné. Pre Slovensko je účasť na dočasnom aj trvalom eurovale mimoriadne nevýhodná za prvé preto, že Slovensko je najchudobnejšia krajina eurozóny a za druhé preto, že práve cez tieto eurovaly zachraňujeme …

… krajiny, ktoré sú oveľa bohatšie ako napríklad Grécko, Španielsko, aktuálne Cyprus. Na Cypre dokonca zachraňujeme cyperské banky, v Španielsku takisto zachraňujeme banky a pritom Slovensko je najchudobnejšia krajina .

V Španielsku napríklad majú nižšiu daň na benzín ako my tu na Slovensku, čiže my zdaňujeme našich občanov viac ako to robia Španieli cez benzín napríklad a zároveň im posielame peniaze. Je to na hlavu postavené a účasť Slovenska v obidvoch eurovaloch sa môže ukázať do budúcna ako veľmi nebezpečná a veľmi škodlivá pre ekonomiku preto, lebo sme vstúpili do obrovských záväzkov.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.