Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Trvalý Euroval | Paška a Smer znevažuje parlamentnú diskusiu
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Trvalý euroval | Pre Pašku a Fica je dôležitejšie prianie Bruselu ako slovenskí ľudia

Trvalý Euroval | Národná rada Slovenskej republiky dnes rokuje zrejme o najdôležitejšom rozhodnutí tejto legislatívnej periódy, a to o schválení trvalého eurovalu. Pri takomto závažnom bode ako je trvalý euroval, je rozsiahla a dôkladná rozprava nielen primeraná, ale priam nevyhnutná. Rozprava o trvalom eurovale prebieha od deviatej hodiny ráno.

Samozrejme súvisí to i s nejakým vyčerpaním, ale ide o tak dôležitý bod, že si to treba jednoducho vydiskutovať. Treba predniesť argumenty, ktoré hovoria pre a proti.

Predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) si nectí parlamentnú kultúru

Preto nás mrzí, že predseda parlamentu Pavol Paška (Smer) sa rozhodol a nechal svojich poslancov odhlasovať, že sa bude o trvalom eurovale rokovať už len dnes, pričom je tam ešte dosť veľa rečníkov. Veľmi nás mrzí, že pán predseda parlamentu Pavol Paška (Smer) si necti parlamentnú kultúru a nedocenil dôležitosť tohto mimoriadne závažného rozhodnutia. Predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi oveľa viac záleží na tom, aby sa zajtra o jedenástej stoj čo stoj trvalý euroval odhlasoval.

Pašku a Fica nezaujíma, že odhlasovaním trvalého eurovalu zadlžia Slovensko

Po prvé preto, že pán prezident Ivan Gašparovič chce stihnúť svoj výlet do Japonska a odlieta už niekedy o pár dní. Ale tiež preto, že predseda parlamentu Paška a predseda jeho politickej strany pán Róbert Fico chcú byť v Bruseli za poslušných a chcú teda prezentovať, že v čase do 1. júla stihli trvalý euroval odhlasovať. Teda presne podľa želania Bruselu. Pri takto obrovských sumách a pri tak veľkých rizikách spojených pre Slovensko s trvalým eurovalom a zadlžením slovenských ľudí vrátane budúcich generácií, to považujeme za veľmi smutnú a povážlivú udalosť. Veľmi pekne ďakujem.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.