Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Španielsko | Salámová metóda po španielsky | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Španielsko | Salámová metóda po španielsky

Treba povedať, robia to chytro tí Španieli.

Španielsko - požiadalo 100 miliárd Eur z dočasného eurovalu.Ešte 9. Júna Španieli tvrdili, že všetko je v poriadku a žiadna pomoc nebude potrebná, deň na to požiadali o 100 miliárd Eur z dočasného eurovalu na záchranu malých súkromných bánk. Teraz si pekne počkali, kým nemecký Bundestag túto pomoc neschváli, čo bolo minulý štvrtok, a v piatok požiadal španielsky región Valencia o 3,5 miliardy kvôli platobnej neschopnosti. Deň nato nasledoval región Murcia s 300 miliónmi, a o pomoc zrejme požiadajú aj ďalšie regióny. Najviac zadlžené sú Katalánia (42 mld. eur, 21% HDP), Valencia (21 mld. eur, 20% HDP) a Kastília La Mancha (7 mld. eur, 18%). Dlhy všetkých španielskych regiónov sú 140 miliárd eur (samotného štátu ďalších 560 miliárd) a dlhy Španielska rastú závratnou rýchlosťou.

A dôvody?

Armáda španielskych úradníkov spojené s …

Medzi inými obrovská a drahá armáda úradníkov (celé Španielsko má 2,7 milióna úradníkov a náklady na nich sú cca 100 mld. eur) a potom také bežné plytvanie spojené s megalomániou. Napríklad vo Valencii si pred rokom postavili novučičké letisko za 150 mil. eur a dodnes na ňom nepristalo jedno jediné lietadlo. Zato bývalý šéf jednej z troch provincií Valencie, Carlos Fabra, tam má 24 metrov vysokú sochu.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.