Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Vybrané tlačové správy ECB - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Vybrané tlačové správy ECB

V rubrike vybrané tlačové správy ECB nájdete tlačové správy Európskej centrálnej banky, ktoré neboli preložené do slovenského jazyka. ECB síce do slovenčiny prekladá mnohé svoje tlačové správy, no často ide o informácie, ktoré nie sú ničím výnimočné alebo zaujímavé. Naopak, veľmi dôležité tlačové správy Európskej centrálnej banky zostávajú výlučne v anglickom jazyku. Sme radi, že na oldweb-sulik.sk môžete nájsť ako na jedinej stránke na Slovensku exkluzívne preklady práve tých podstatných tlačových správ ECB.

Rozhodnutia o menovej politike ECB

Rada guvernérov ECB na svojom dnešnom zasadaní prijala nasledujúce rozhodnutia o menovej politike: Úroková sadzba hlavných refinančných operácií Eurosystému bude s účinnosťou od operácie vyrovnanej … Viac.

Ročná účtovná závierka ECB za rok 2015

Čistý zisk ECB za rok 2015 predstavoval 1 082 mil. € (989 mil. € v roku 2014). Pod jeho nárast sa podpísali vyššie realizované zisky z predaja cenných papierov v roku 2015. … Viac.

ECB prináša bližšie informácie o dohode o čistých finančných aktívach

Európska centrálna banka (ECB) zverejňuje agregované čisté finančné aktíva Eurosystému spolu s bližšími informáciami o dohode o čistých finančných aktívach. ANFA je dohoda medzi národnými … Viac.

Vyhlásenie o Portugalsku | EK a ECB po tretej dozornej misii po ukončení programu v Portugalsku

Vyhlásenie o Portugalsku | Zamestnanci Európskej komisie v spolupráci so zamestnancami Európskej centrálnej banky od 25. januára do 2. februára navštívili Portugalsko, aby vykonali tretiu dozornú … Viac.

Výsledky prieskumu o bankových úveroch v eurozóne z januára 2016

Ďalšie zlepšenie úverových podmienok pre podniky a návrat k uvoľňovaniu štandardov úverov na bývanie Konkurenčné tlaky sú naďalej hlavnou hybnou silou uvoľňovania podmienok Ďalšie zvýšenie … Viac.

Úroková sadzba jednodňových sterilizačných operácií sa znížuje | Rozhodnutia o menovej politike

Rada guvernérov ECB na svojom dnešnom zasadnutí rozhodla, že úroková sadzba jednodňových sterilizačných operácií sa s účinnosťou od 9. decembra 2015 zníži o 10 bázických … Viac.

Okamžité platby v eurách v Európe od novembra 2017

Výbor maloobchodných Euro platieb dal za úlohu priemyslu platobných služieb vývoj systému pre okamžité platby v eurách v Európe Základ pre okamžité platobné metódy, ako … Viac.

Správa ECB o finančnej stabilite: Došlo k rastu rizík mimo eurozóny

Finančný systém eurozóny je odolnejší voči občasným obdobiam volatility na finančných trhoch Možnosť náhleho zvýšenia rizikových prémií sa stala výraznejšou na celosvetovej úrovni Oprava súvah … Viac.

Európska komisia, ECB a MMF – Vyhlásenie o Cypre

Vyhlásenie o Cypre – Zamestnanci tímov Medzinárodného menového fondu (MMF) a Európskej komisie (EK) v spolupráci s Európskou centrálnou bankou (ECB), navštívili Nikóziu v období … Viac.

Štvrtá dozorná misia do Írska – Vyhlásenie EK a ECB

Štvrtá dozorná misia do Írska – Zamestnanci Európskej komisie v spolupráci s pracovníkmi Európskej centrálnej banky s cieľom uskutočniť štvrtú dozornú misiu po ukončení programu … Viac.