Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Teroristické útoky vo Francúzsku a nepoučiteľná Európa
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Teroristické útoky vo Francúzsku – Európa sa vraj stále nepoučila

Teroristické útoky v Európe dnes, žiaľ, nie sú už len hrozbou, ale predstavujú bežnú súčasť našej každodennej reality. Presvedčili sa o tom minulý týždeň aj Francúzi. Tí vo štvrtok čelili už v poradí tretiemu teroristickému útoku …

Teroristické útoky a Francúzsko

… v priebehu 18 mesiacov. Tentokrát si svoje obete vyberal jediný útočník, 31-ročný občan Francúzska s pôvodom z Tuniska. Hoci spočiatku nebolo isté, či sa jedná o jeden z teroristických útokov, neskôr sa k nemu prihlásil Islamský štát. Či už išlo o priznanie založenom na pravde alebo fikcii, je v tomto momente diskutabilné. Jedno je však jasné, teroristické útoky sa určite ešte neskončili.

Európa sa stále nepoučila

Ďalší z teroristických útokov si vo francúzskom meste Nice vyžiadal 84 obetí na životoch a množstvo zranených. Medzi viacerými sústrastnými kondolenciami zo strany svetových lídrov sa objavili tiež kritické úvahy v súvislosti s multikulturalizmom.

Poľský minister vnútra Mariusz Błaszczak povedal, že teroristické útoky sú výsledkom „dlhoročnej politiky multikulturalizmu a politickej korektnosti“. Európa sa podľa jeho vyjadrení stále nepoučila z predchádzajúcich teroristických útokov.

Francúzska líderka krajne pravicového Národného frontu sa ku poľskému vládnemu zástupcovi pridala slovami:

„Vojna proti biču islamského fundamentalizmu sa ešte nezačala. A teraz je nevyhnutné ju vyhlásiť.“

Teroristické útoky a francúzsky prezident

Francúzsky prezident François Hollande avizoval, že stav núdze, ktorý mal v krajine trvať do 27. júla bude predĺžený o tri mesiace. Zároveň tiež rozhodol o posilnení útokov v Sýrii a Iraku.

Týmto rozhodnutím zrejme francúzsky prezident ďalším teroristickým útokom len tak nezamedzí.

A ak si viacerí kladú otázku, prečo sa hlavným terčom teroristických útokov stalo najmä Francúzsko, jedným z dôvodov môže byť aj sám francúzsky prezident.

Ostrá politika vojenského intervencionizmu Françoisa Hollanda je totiž známa už z čias boja proti režimu sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada. A to nie je faktor, ktorý je pri hľadaní príčin teroristických útokov možné prehliadať.

Zdroj:
1. http://qz.com/733239/the-polish-interior-minister-blamed-the-nice-attack-on-political-correctness/

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Silvia Šimeková

Asistentka Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.

Komentáre

  1. Tomáš Žarošský says

    A přitom si stačí přečíst Korán.
    Já jen, že svého času to po řadě neúspěšných jednání s berberskými piráty udělal Thomas Jefferson a založil americkou marínu.
    Vtipné je, že existenci Koránu v knihovně Thomase Jeffersona ve smyslu Jeffersonova pozitivního a uctivého vztahu k islámu použil v duchu své islamofilní ideologie prezident Obama ve svém památném Káhirském projevu.