Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Richard Sulík: Summit OSN 2014 o klíme nezamestnanosť v EÚ nezvýši

Richard Sulík vystúpil v rámci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu v rozprave na tému Summit OSN 2014 o klíme. V zostrihu z jeho vystúpenia sa vyjadril: Klimatické ciele sú dôležité a je veľmi pekné, že sa v tomto smere angažuje aj OSN a zvoláva summit v New Yorku (Summit OSN 2014 o klíme), ale v súčasnosti to nie je najzávažnejší problém Európskej únie.

Európsky parlament v Štrasburgu – Richard Sulík v rozprave na tému Summit OSN 2014 o klíme.

Klimatické ciele sú v rozpore s konkurencieschopnosťou

Najzávažnejším problémom je nezamestnanosť v EÚ. Tá naozaj existuje, pretože konkurencieschopnosť neustále klesá. Klimatické ciele sú v priamom rozpore s konkurencieschopnosťou a ide o to, čo potrebujeme viac.

Európska únia má 26 miliónov nezamestnaných

Európska únia si z finančných dôvodov nemôže dovoliť hrať túto vedúcu úlohu, to sú jednoducho iba sny.

 1. EÚ je zadĺžená až po uši a nemá takmer žiadny rast.
 2. Európska únia má 26 miliónov nezamestnaných.

Summit OSN 2014 o klíme nezamestnanosť v EÚ nezlepší

Na summite OSN 2014 o klíme v New Yorku bude možno dobré jedlo pre 25 alebo 28 hláv, ale nebudú tam žiadne pracovné miesta. Tie prídu iba vtedy, keď Európska únia bude zvyšovať konkurencieschopnosť, ale neustále robí pravý opak.

Európska únia by sa mala zastaviť s týmito klimatickými cieľmi zastaviť a venovať sa nezamestnaným v EÚ.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

 1. Gejza Bányász says

  Nemá byť v nadpise článku radšej “nezníži” ?

 2. Z Toth says

  na uvod len tolko ze patrim k tym ktori Vas poslali do Strasburgu. K Vasmu vystupeniu. Urcite mate pravdu ze nezamestnanost je velkym problemom. Ci je vacsim ako nasa klima, je vec nazoru. Urcite sa to neda objektivne porovnat. Bez toho aby som poznal blizsie okolnosti Vasho vystupenia, predpokladam ze tema diskuzie bola klima. Ak chcete aby (sme) Vas brali vazne -pritom ja fakt neviem preco ta pani, ktora Vam davala slovo sa usmievala – tak by ste mali prispievat do diskuzie o klime prispevkami ktore maju pridanu hodnotu pre konkretnu temu. Urcite je priestor inokedy na diskuziu aj o nezamestnanosti. Konstruktivna kritika je dobra vec ale nepotrebujeme v EP zastupcu Slovenska ktori hovori o hruskach ked ostatni sa bavia o jablkach. Preco ste neprisli s klimatickou temou, ktora by zaroven prispela aj na zlepsenie zamestnanosti? Zvysena pozornost klime je tiez opodstatnena z hladiska dlhodobej udrzatelnosti zivota na zemi.
  A tymi narazkami , ze sa chodi do NY lebo tam je dobre jedlo si tiez neziskate vela priatelov a respektu. To si naozaj myslite? A ako varia v Strasburgu, preco tam chodite Vy? Vy nejete ked mate sluzobnu cestu alebo si nosite chlebicky z domu?
  Uvital by som keby ste publikovali vsetky Vase vystupenia v EP na Vasej webstranke aby si Vasi volici mohli vytvorit vlastny nazor ako reprezentujete nasu krajinu. Vlastne, vystupenia vsetkych nasich poslancov by bolo zaujimave sledovat. Transparentnost urcite ulahci rozhodnutie volicov ci Vas tam poslu aj na dalsie obdobie.
  S pozdravom, ZT

 3. kudzia miroslav says

  Dakujem za info. Ten slovník bude určite nápomocným pre množstvo ľudí nielen ekonomov… výdržte vo svojom úsili… kudzia miro ps.syn bol na stáži v Brusseli, doniesol mi autogram od Faraga…