Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Správy z EÚ - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Správy z EÚ

Rubrika Správy z EÚ poukazuje na dianie v Európskej únii, nevhodné kroky predstaviteľov EÚ pri riešení krízy eura alebo snahy EÚ zväčšiť svoju moc na úkor právomocí národných štátov. Cieľom správ z EÚ nie je vyjadriť negatívny postoj voči samotnej Európskej únii ale poukázať na veci, ktoré EÚ rieši nesprávne, prípadne na dôsledky týchto nesprávnych rozhodnutí.  Viac.

Európska centrálna banka nás vedie k rozpadu spoločnej meny

Európska centrálna banka | Richard Sulík: Včera sme hlasovali o správe europarlamentu, ktorá je reakciou na výročnú správu Európskej centrálnej banky. A, samozrejme, to, že v tej … Viac.

Richard Sulík v nemeckej relácii Studio Friedman, N24 | Utečenci v Európe

Utečenci | 29.09.2016 – Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík prijal dňa 29. septembra 2016 pozvanie do relácie Studio Friedman, ktorú pripravuje nemecká spravodajská televízia N24. … Viac.

Konferencia o politike Európskej centrálnej banky v Liberálnom dome

Vo štvrtok 8. septembra 2016 sa v centrále politickej strany Sloboda a Solidarita na Priemyselnej 8 v Bratislave v Liberálnom dome uskutočnila Konferencia o politike Európskej centrálnej banky. Účasť na … Viac.

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a Kanadou – míľnik alebo záhuba obchodnej politiky EÚ?

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a Kanadou (CETA) vraj môže priniesť obchodnej politike Európskej únie záhubu. Rokovania o tzv. Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohode … Viac.

Rakúsky kandidát na prezidenta Hofer má opäť šance na úspech

Rakúsky kandidát na prezidenta │ V máji tohto roku sa v Rakúsku konali prezidentské voľby. Hoci prvé kolo vyhral s prehľadom krajne pravicový rakúsky kandidát … Viac.

Vízová liberalizácia pre Turecko | Diktát z Ankary nemôže rozhodovať

Vízová liberalizácia pre Turecko je jednou z kľúčových podmienok migračnej dohody medzi EÚ a Tureckom. Marcová dohoda je založená na obmedzení prílevu ilegálnych migrantov smerujúcich … Viac.

Európska únia sa nemôže spoliehať na Turecko | Videokomentár Richarda Sulíka

Európska únia | Richard Sulík: V Turecku došlo k pokusu o chabo zorganizovaný vojenský puč. Vylučujem, že o prípravách by prezident Erdogan nebol vedel. Oveľa pravdepodobnejšie je, že o prípravách … Viac.

Predseda Európskeho parlamentu nerozdeľuje iba jeden parlament

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz je člen Sociálnodemokratickej strany Nemecka a zároveň patrí do Skupiny Socialistov a Demokratov (S&D) v Európskom parlamente. Súčasný … … … Viac.

Európska únia sa bojí narušenia vzťahov s Tureckom

Európska únia – Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie sa tento týždeň zišli, aby prerokovali ďalší postup pri vývoji vzťahov v súvislosti s neúspešným … Viac.

Teroristické útoky vo Francúzsku – Európa sa vraj stále nepoučila

Teroristické útoky v Európe dnes, žiaľ, nie sú už len hrozbou, ale predstavujú bežnú súčasť našej každodennej reality. Presvedčili sa o tom minulý týždeň aj … Viac.