Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Správy z EÚ - dianie v Európskej únii | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Správy z EÚ – úvod

Na tomto mieste, v kategórii Správy z EÚ, každý deň v týždni nájdete minimálne jeden článok o dianí v Európskej únii, prípadne o fungovaní Európskej únie. Tieto články môžu komentovať aktuálne dianie, ale aj udalosti z minulosti, vždy však ide o to, aby na tomto mieste čitatelia našli hodnotné informácie.

Rubrika Správy z EÚ poukazuje najmä na negatívne dianie v Európskej únii – či už ide o články upozorňujúce na nevhodné kroky najvyšších predstaviteľov EÚ pri riešení krízy eura alebo kritizujúce aktuálne snahy EÚ zväčšiť svoju moc na úkor právomocí národných štátov a iné záležitosti týkajúce sa Európskej únie.

Správy z EÚ a ich cieľ

Cieľom týchto správ nie je vyjadriť negatívny postoj voči samotnej Európskej únii, ale poukázať na veci, ktoré Európska únia rieši nesprávne, prípadne na dôsledky týchto nesprávnych rozhodnutí. Rubrika Správy z EÚ sa dopĺňa s rubrikou Kuriozity z EÚ. Zaraďovanie článkov do týchto rubrík nie je striktne obmedzené, je teda možné, že by sa niektoré články z rubriky Správy z EÚ rovnako dobre hodili do rubriky Kuriozity z EÚ a naopak.

Kto je kto v komisii EÚ – veľmi zaujímavé