Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Sociálny dumping | Europarlament - Richard Sulík
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Sociálny dumping – pomôže iba zlepšenie podnikateľského prostredia | Europarlament

Štrasburg, 13.09.2016 – Richard Sulík vystúpil dňa 13. septembra v rozprave Európskeho parlamentu v Štrasburgu so svojou reakciou na tému sociálny dumping. Správa k sociálnemu dumpingu v EÚ totiž nie je ničím iným ako postrachom pre európskych zamestnancov a zamestnávateľov. A samotný pojem sociálny dumping nie je nič iné ako zastieranie problému, že zamestnávatelia …

… nie sú schopní ďalej niesť bremeno nákladov, ktoré na nich uvaľuje štát cez vysokú daňovú a regulačnú záťaž. Richard Sulík vo svojom príhovore preto poukázal na nevyhnutnosť konkurencieschopnosti a slobody v podnikaní, ktorú opatrenia proti sociálnemu dumpingu naopak potláčajú. Pokiaľ sa zásadne nezlepší podnikateľské prostredie, podľa slov Richarda Sulíka žiadne opatrenia proti sociálnemu dumpingu nepomôžu.


Prepis videa: Richard Sulík | Sociálny dumping – žiadne opatrenia nepomôžu

“Čo Európska únia skutočne potrebuje je konkurencieschopnosť a sloboda v podnikaní, to vytvorí dostatok pracovných miest. Žiaľ všetky dobre mienené opatrenia, ako aj tie proti sociálnemu dumpingu, spôsobujú presný opak. Počet pracovných miest v Európe klesá.

Sústavne sa síce sťažujeme, že firmy zneužívajú svojich zamestnancov, zároveň však vkuse vymýšľame nové a nové regulácie, a nové a nové záťaže.

Socialistickými opatreniami a snahami stále všetko nivelizovať a všetko zrovnať v skutočnosti zabíjame trh práce. Rovnaká práca na rovnakom mieste je nefunkčný socialistický nezmysel. Nepomôžu žiadne opatrenia proti sociálnemu dumpingu. Jediné, čo pomôže, je zásadné zlepšenie podnikateľského prostredia. Vtedy vzniknú nové pracovné miesta, a to je najlepšia sociálna ochrana zamestnancov.

Ďakujem.”

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.