Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Nové regulácie EÚ - Mlieko pre deti bez obrázkov medveďov
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Regulácie EÚ – Mlieko pre deti nemôže mať na obale obrázky medveďov a usmiatych detí

Nové regulácie EÚ – Mlieko pre deti v budúcnosti nebude môcť mať na obale žiadne obrázky zvierat, usmiatych detí ani rozprávkových postavičiek. Dôvodom je regulácia EÚ, s ktorou EÚ prišla ešte minulý rok. Podľa nej sú totiž milé …

Nové regulácie EÚ - Mlieko pre det

… obrázky na škatuliach „zavádzaním spotrebiteľa“ a proti tomu sa dá spraviť len jediná vec – mlieko pre deti nebude mať na obaloch vôbec žiadne obrázky. Regulácia EÚ bude povolovať iba jednoduché grafické znázornenie výrobku a prípadne návod na prípravu.

Mlieko pre deti a nová regulácia EÚ

Bolo by zaujímavé zistiť, prečo si EÚ myslí, že aktuálne predávané mlieko pre deti vedie k zavádzaniu spotrebiteľov a ku klamlivej reklame. Ak niečo spotrebiteľov zmätie, budú to práve regulované obaly na mlieko pre deti. Spotrebitelia sa totiž medzi týmito výrobkami ťažšie orientujú a na policiach obchodov už ani vizuálne tak ľahko svoju overenú značku nenájdu.

EÚ to však samozrejme vidí presne opačne. Podľa nej prakticky jednotné obaly na mlieko pre deti povedú k „sprehľadneniu pravidiel pre potravinársky priemysel“. Ak by to potravinárskemu priemyslu skutočne pomohlo, je záhadou, prečo to už vo svojom vlastnom záujme nespravili samotní výrobcovia. K dokonalému „sprehľadneniu pravidiel“ okrem jednotného obalu na mlieko pre deti chýba už len jednotná cena a päťročný plán na počet vyrobených kusov. Spotrebitelia môžu byť totiž pokojne zmätení aj tým, že niektoré obchody majú mlieko pre deti lacnejšie ako iné.

Zdroj:
1. http://www.europarl.europa.eu/news/en/pressroom/content/20121214IPR04667/html/
Environment-Committee-confirms-deal-on-new-rules-for-baby-milks-and-diet-food
2. http://www.europarl.europa.eu/news/en/pressroom/content/20130607IPR11385/html/
New-rules-for-baby-food-special-diet-food-and-low-calorie-food

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.