Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Predseda Európskej komisie Juncker sa vraj v Nemecku neteší veľkej obľube

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vraj vyvoláva medzi nemeckými politikmi vrátane kancelárky Angely Merkelovej veľkú nespokojnosť. Dôvodom však nie sú žiadne malichernosti. Predseda Európskej komisie …

Jean-Claude Juncker a tajomstvo

… Juncker nemá u nemeckých politikov obľubu kvôli svojim politikám, ktoré poškodzujú ekonomiku EÚ, ako aj kvôli nespoľahlivosti a porušovaniu sľubov. Nejde však o žiadne prekvapenie. Predseda Európskej komisie Juncker len pokračuje v tom, čo v politike robí už desaťročia.

Trpený predseda Európskej komisie

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa s nemeckou kancelárkou Merkelovou stretol v stredu.

Toto stretnutie síce vraj bolo úspešné, no podľa nemeckej tlače je „otvoreným tajomstvom“, že predseda Európskej komisie nemeckú kancelárku „hnevá“ svojou laxnou ekonomickou politikou a neschopnosťou zabezpečiť dodržiavanie Paktu stability a rastu.

Problémom tiež majú byť Junckerove snahy centralizovať moc EÚ v Európskej komisii a údajné blízke vzťahy s gréckym premiérom Tsiprasom.

Falošný Jean-Claude Juncker

Ďalším otvoreným tajomstvom má byť to, že Jean-Claude Juncker je „falošný hráč“. To však v skutočnosti nie je žiadnym tajomstvom.

K nečestným praktikám sa totiž priznal aj samotný Juncker a takéto správanie je podľa neho zjavne žiaduce. Ako totiž ešte v roku 1999 vyhlásil:

„My niečo dohodneme, predstavíme to a počkáme nejakú dobu, čo sa stane. Keď nenasleduje žiaden veľký nárek a protesty, lebo väčšina vôbec nepochopila, čo sme to schválili, pokračujeme ďalej – krok za krokom, až nič nebude možné zvrátiť.“

Ešte známejší je však Junckerov výrok:

„Keď sa situácia stáva vážnou, musíte klamať!“

A keďže v súčasnosti EÚ skutočne je vo vážnej situácii, je dobré si dávať dobrý pozor na to, čo predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker hovorí.

Zdroj:
1. http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/eurokrise/berliner-unmut-ueber-junckers-eu-kommission-13464095.html
2. http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/juncker-und-merkel-bruessler-irritationen-1.2377122
3. http://www.bild.de/politik/inland/angela-merkel/die-wahre-geschichte-von-angela-merkel-und-jean-claude-juncker-40025852.bild.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.

Komentáre

  1. Tibor says

    to by som trosku predefinoval : europsky parlament v clenskych statoch zacina velmi stracat na vieruhodnosti a hlavne zacina stracat kontakt s obcanmi EU , sami si ziju v blahobite a 3/4 europanov v minibite …