Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Predseda Europarlamentu Martin Schulz odmieta kapitalizmus
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz odmieta kapitalizmus

Jeden z najvyšších funkcionárov EÚ Martin Schulz na zjazde Strany európskych socialistov v Prahe ostro kritizoval kapitalizmus. Kritizovať kapitalizmus samozrejme nie je samo o sebe zlé. Martin Schulz však vo svojom príhovore …

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz

… ukázal typickú plytkosť argumentov socialistov. Kapitalizmus obviňoval z vecí, za ktoré mohli práve socialistické zásahy do ekonomiky. Martin Schulz sa tak opäť ukázal ako diletant.

 • Video Martin Schulz v rozhovore so Sulíkom – si pozrite tu
  (Viac ako 337 300 prezretí – SK titulky)
 • Martin Schulz a jeho socialistické vízie

  Martin Schulz vidí príčinu krízy veľmi jednoducho. Podľa neho ju spôsobil kapitalizmus, konkrétne „finančné špekulácie“. Pri pohľade na tieto špekulácie mu však už na um nezišlo, že ich umožnil len prílev lacných peňazí centrálnych bánk. A centrálna banka nie je práve inštitúcia, ktorá by reprezentovala kapitalizmus. Centrálne banky sa skôr podobajú na ústredné plánovacie komisie z bývalého režimu. Novodobí súdruhovia už neriadia ekonomiku len cez päťročnice, ale aj prostredníctvom manipulácie s úrokovými sadzbami.

  Kapitalizmus a Sovietsky zväz

  Martin Schulz dokonca vyhlásil, že ani pád Sovietskeho zväzu neznamená, že zvíťazil kapitalizmus. Je to však klasické zmýšľanie socialistických politikov. Zlyhalo to prvých 1000 krát, no na tisícprvý pokus to už určite vyjde. Martin Schulz tiež varoval, že ak necháme kapitalizmus rozhodovať aj naďalej, bude mať milióny obetí. No ako dnes kapitalizmus rozhoduje? Ekonomiku, v ktorej vlády míňajú polovicu zdrojov a zvyšnú polovicu tvrdo regulujú tisíckami regulácií skutočne kapitalistickou nazvať nemožno. Nehovoriac o spomínaných centrálnych bankách, ktoré sa snažia celú ekonomiku riadiť centrálne. Martin Schulz teda nepozná fakty, kapitalizmus je dávno zadusený pod tvrdými zásahmi vlád.

  Martin Schulz v rozhovore so Sulíkom – SK titulky

  Zdroj:
  1. http://www.lidovky.cz/evropsky-socialista-sssr-padl-ale-to-neznamena-vitezstvi
  -kapitalismu-1zw-/zpravy-svet.aspx?c=A091207_125726_ln_zahranici_hs

  Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

  Autor článku Richard Sulík

  Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.