Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Práca pre mladých od Európskej únie – závan iného režimu

Práca pre mladých je pre Európsku úniu prioritou. Až takou veľkou, že podľa nej majú mladí právo na prácu. Akákoľvek idea o „práve na prácu“ je však skôr závanom socialistického režimu. A skutočne – okrem toho, že práca pre …

Práca pre mladých od Európskej únie

… mladých je sama o sebe socialistický nápad, potreba „práva na prácu“ vznikla kvôli iným socialistickým praktikám. Kuriózny nápad, nad ktorým sa mnohí usmievali, sa aktuálne blíži do prvého čítania v europarlamente.

Práca pre mladých – ďalšie zlé riešenie Európskej únie

Brusel chce, aby bola každému mladému človeku, ktorý nemá prácu viac ako 4 mesiace, povinne ponúknutá buď práca alebo nejaký spôsob vzdelania. Donútila ho k tomu vysoká nezamestnanosť mladých, ktorá dosiahla v priemere až 23,7%. Dôvodom tohto stavu sú však už predchádzajúce socialistické zásahy Európskej únie. Ide napríklad o povinnú kvótu navštevovania vysokých škôl v minimálnej výške 40%, ktorá prišla z dielne Bruselu. Výsledkom je veľké množstvo vysokoškolákov, ktorí sa však nemajú kde zamestnať, prípadne vykonávajú práce, na ktoré by im predtým stačilo stredoškolské vzdelanie.

Pracovné miesta vytvorené na základe rozhodnutia bruselského byrokrata

Podobne to bude aj pri práci pre mladých. Mladým ponúknu množstvo rôznych kurzov, ktoré im formálne majú pomôcť nájsť prácu, v praxi však budú mrhaním času a hlavne peňazí. Prípadná práca pre mladých navyše nebude financovaná z ničoho iného ako z daní. Inak povedané – z práce alebo investícií iných. Drahšia práca a investície znamenajú logicky menej pracovných miest. Brusel teda nevytvorí ďalšie pracovné miesta, len ich presunie. Zatiaľ čo pôvodné pracovné miesta vznikli na základe reálnych požiadaviek zamestnávateľov a zákazníkov, nové pracovné miesta budú umelé, vytvorené na základe rozhodnutia byrokrata. Práca pre mladých je tak jasnou ukážkou nechápania ekonómie, rozširovania byrokracie a míňania peňazí daňovníkov.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.