Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
NR SR | Poslanci schválili trvalý euroval | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

NR SR | Poslanci schválili trvalý euroval

Richard Sulík: Poslanci NR SR schválili trvalý euroval. Slovenský parlament (118 poslancov) schválením eurovalu dnes pochoval svoju suverenitu a zo Slovenska spravil štát, ktorý je na ceste do ekonomickej a politickej nevoľnosti. 118 poslancov odhlasovaním trvalého eurovalu súhlasilo so zadlžením slovenských ľudí v miliardových čiastkach a výraznom zvýšení nášho verejného dlhu.

118 poslancov hlasovalo za trvalý euroval napriek tomu, že zo zmluvy o trvalom eurovale sa nedá vycúvať, zmluvu nie je možné zrušiť, akcie v trvalom eurovale nie je možné predať, založiť, dokonca ani len darovať.

Nemecko má pochybnosti o zmluve trvalého eurovalu – slovenskí poslanci však nie

118 poslancov hlasovalo za euroval – ESM napriek tomu, že nemecký ústavný súd vidí pochybnosti pri tejto zmluve. Nemecký ústavný súd požiadal nemeckého prezidenta, aby nepodpísal nemeckú zmluvu o trvalom eurovale. Nemecký prezident sa včera vyjadril, že takúto zmluvu v prvom momente nepodpíše, podpíše ju až potom, čo Ústavný súd ukončí svoje skúmanie.

Často sa tu argumentuje tým, že sa musíme držať Nemecka. Nemecko odsunulo platnosť eurovalu, ale bohužiaľ u nás poslanci strčili hlavu do slučky a schválili dnes zmluvu o trvalom eurovale.

118 poslancov si išlo nohy dolámať, aby poslušne schválili trvalý euroval, zatiaľ čo …

118 poslancov podporuje trvalý euroval, rozpráva sa o solidarite a o tej našej lojalite k Nemecku. No keď prišla prvá príležitosť, kedy by mohol vzniknúť nejaký ten elitný klub a stretlo sa 10 ministrov zahraničných vecí, samozrejme ten slovenský, náš minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák pozvaný nebol. Napriek tomu sme si išli nohy dolámať, aby sme schválili vzorne a poslušne trvalý euroval.

Pavol Paška pošliapal demokratické zvyklosti, len aby bol odhlasovaný euroval

Róbert Fico nie je štátnik, ale vzorný správca východnej gubernie. Pavol Paška pošliapal demokratické zvyklosti, odmietol zvolať grémium a v podstate znásilnil dnes parlament na to, aby bol silou mocou odhlasovaný euroval (ESM). Toto je mimoriadne čierny deň pre demokraciu a pre Slovensko.

Strana SaS podporuje existenciu Europskej Únie

Ak sme však boli rovnocenný partner, týchto 10 krajín by malo mať toľko slušnosti, aby na rokovanie prizvali aj ostatné štáty vrátane Slovenska a pýtali sa na názor aj ľudí v referende. Poslanci NR SR nemali dôvod, aby dnes podporili trvalý euroval. Pretože to, čo sa deje, už nie je len ekonomická, ale aj politická samovražda.

Veľmi pekne vám ďakujem.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.