Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
OLAF - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom a moje aktivity

OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom je inštitúcia, ktorej úlohou je chrániť finančné záujmy Európskej únie. OLAF teda skúma potenciálne nezrovnalosti pri projektoch financovaných Európskou úniou a aj pri používaní peňazí v samotných inštitúciách EÚ. Od začiatku môjho pôsobenia v Európskom parlamente sa na Európsky úrad pre boj proti podvodom obraciam s podnetmi možného zneužitia peňazí, a tak s ním už mám aj osobné skúsenosti. Viac.

OLAF | Metodicko-pedagogické centrum – potenciálne nehospodárne využitie prostriedkov pri verejnom obstarávaní

Dvanáste podanie a pätnásty prípad pre OLAF sa týka potenciálne nehospodárneho využitia prostriedkov pri verejnom obstarávaní Metodicko-pedagogického centra. Metodicko-pedagogické centrum 4.2.2015 vyhlásilo … Pre stiahnutie podaného … Viac.

Rok od prvého podnetu na OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom

OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom (Office de la lutte anti-fraude) je európska agentúra, ktorej úlohou je vyšetrovanie podvodov pri rozdeľovaní európskych peňazí, … Viac.

OLAF | Národný ústav celoživotného vzdelávania a možné plytvanie

Jedenáste podanie a štrnásty prípad pre Európsky úrad pre boj proti podvodom a moje aktivity – OLAF sa týka možného plytvania v súvislosti s eurofondami v organizácii Národný ústav … Viac.

OLAF | Firma Dúha, a.s. a podozrenie zo zneužitia eurofondov

Desiate podanie a trinásty prípad pre OLAF sa týka možného zneužitia eurofondov firmou Dúha, a.s. Firma Dúha, a.s. ešte v roku 2013 vyhlásila obstarávanie na … Viac.

OLAF | Webový portál Národného lesníckeho centra a možný podvod

Deviate podanie a dvanásty prípad pre OLAF sa týka možného podvodu pri financovaní webového portálu Národného lesníckeho centra. Tento projekt schválilo Národné lesnícke centrum v … Viac.

OLAF | Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou – plytvanie?

Ôsmy podnet a jedenásty prípad pre OLAF sa týka potenciálneho plytvania na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. V tomto prípade išlo o obstarávanie tzv. … Viac.

OLAF | Potenciálne zmanipulované verejné obstarávanie

V siedmom podaní a desiatom prípade pre OLAF ide o potenciálne zmanipulované verejné obstarávanie, ktoré bolo napriek pomerne presvedčivým dôkazom zastavené. Ako dôkaz nestačili ani … Viac.

OLAF | Štefan Duč podozrivý zo zneužívania eurofondov

Ústrednou postavou šiesteho podania a deviateho prípadu pre OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom – je Štefan Duč. Štefan Duč je poslancom Košického … Viac.

OLAF | Firma Star EU – podozrenie z korupcie

Piate podanie a ôsmy prípad pre OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom sa týka firmy Star EU. Firma Star EU je dobre známa … Viac.

OLAF | Erasmus+ a pochybné prideľovanie financií

Štvrté podanie a siedmy prípad pre OLAF – Európsky úrad pre boj proti podvodom – sa týka možného pochybenia v rámci programu Erasmus+. Program Erasmus+ … Viac.