Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Obmedzovanie legálnej držby zbraní pod rúškom boja proti terorizmu | Europarlament – Richard Sulík

Štrasburg, 25.11.2015 – Vystúpenie Richarda Sulíka na plenárnom zasadnutí v rámci rozpravy Výsledok samitu vo Vallette z 11. a 12. novembra 2015 a samitu G20 z 15. a 16. novembra 2015 | Európska komisia chce pod zámienkou boja proti terorizmu odzbrojiť slušných ľudí, aby sa nemohli brániť. Richard Sulík vo svojom prejave kritizuje aktuálnu iniciatívu Európskej komisie na novelu smernice …

… č. 91/477/EEC o kontrole získavania a vlastnenia zbraní. V nadväznosti na smutné udalosti z Paríža z 13.11.2015 je pochopiteľné, že sa zodpovední zaoberajú otázkou držby zbraní. Je ale nesprávne reagovať na protiprávne konanie skupiny teroristov trestaním držiteľov legálnych strelných zbraní.

Teroristické útoky nie sú páchané legálne držanými zbraňami

Richard Sulík upozorňuje, že žiaden terorista si nepôjde najprv vybaviť zbrojný pas a nákupné povolenie, aby si potom legálne kúpil zbraň, zaregistroval ju na polícii a spáchal teroristický útok. Teroristické útoky nie sú páchané legálne držanými zbraňami. Teroristi si zároveň do Európy môžu v dôsledku dokorán otvorenej schengenskej hranice prinášať všetky zbrane, ktoré k svojim činom potrebujú.

Obmedzovanie legálnej držby zbraní pod rúškom boja proti terorizmu hodnotí ako úplne nezmyselný krok. Navrhovaná novela skôr smeruje k odzbrojeniu slušných ľudí, aby sa nemohli brániť. Týmto krokom sa akurát obmedzuje sloboda ľudí a nezachráni sa ani jedna jediná obeť.
Lebo teroristi legálne zbrane nepoužívajú.

Prepis: Obmedzovanie legálnej držby zbraní pod rúškom boja proti terorizmu

Richard Sulík: Žiaden terorista si nepôjde najprv vybaviť zbrojný pas a nákupné povolenie, aby si potom legálne kúpil zbraň, zaregistroval ju na polícii a spáchal teroristický útok.

Preto ani nie sú legálne držanými zbraňami páchané žiadne teroristické útoky.

Teroristi si do Európy donesú všetky zbrane, ktoré potrebujú, preto, lebo sme trestuhodne dokorán otvorili schengenskú hranicu.

Obmedzovať legálnu držbu zbraní, ako to navrhuje najnovšie pán Juncker, pod rúškom boja proti terorizmu, to považujem za vrcholne perfídny krok.

Skôr mi to pripadá, že Európska komisia na čele s pánom Junckerom chce odzbrojiť slušných ľudí, aby sa nemohli brániť. Vy síce hovoríte, že bojujete proti teroristom, v skutočnosti kradnete slušným ľuďom slobodu.

Teroristom Vašou nemohúcnosťou uľahčujete ich aktivitu. Ak obmedzíte legálnu držbu zbraní, nezachránite ani jednu jedinú obeť. Lebo teroristi legálne zbrane nepoužívajú.

Ďakujem pekne.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

 1. ivan kubči says:

  Som držiteľom ZP, ale toto je už fakt silná káva. Plne súhlasím s pánom Sulíkom a dúfam že s ostatnými poslancami v EP, ktorí majú zdravý rozum, zastavia toto choré myslenie. Chcem sa opýtať kto zastaví výrobu chorých videohier americkej produkcie kde sa deti učia zabíjať bez bolestí, kde sa ich myslenie magorí už od detstva. Toto by mala byť téma na zamyslenie. Veď si pozrite na vek posledných teroristov veď to sú ešte deti, ktoré si odskočili od hracej konzoly k skutočným zbraniam. Pán Sulík za všetkých držiteľov ZP Vám ďakujem Ivan

 2. Ladislav Busnyák says:

  Ďakujem pán Sulík, že zastávate slušných ľudí, ktorí dodržiavajú zákony. Budúci držitel ZP /dúfam/

 3. Peter says:

  Váž.p. Sulík.
  Úplne s Vami súhlasím.
  Držím palce aby ten hlúpi a nezmyselný zákon neprešiel a ďakujem Vám že ste sa nás slušných ľudí zastali.
  Peter.

 4. wenco says:

  pan Sulik ma pravdu suhlasim snim

 5. Peter says:

  Pán Sulík veľká vďaka .

  Nejdem opakovať čo bolo povedané. Len toľko, teší ma , že sa spájame spolu Česi, Slováci občania Európy ako jeden národ proti tomuto nezmyslu. My nie sme kriminálnici. A hlavne prosím spoluobčanov , že aj keď nevlastnia žiadnu zbraň týka sa to aj ich …..

 6. Jozef says:

  v suvislosti s navrhom Europskej Komisie treba upozornit este na dalsiu zavaznu skutocnost – listina zakladnych ludskych prav a slobod hovori, ze kazdy clovek ma pravo vlastnit legalne nadobudnuty majetok. majitelia legalne drzanych zbrani drzia svoje zbrane jednoznacne legalne – ved im tu legalnost odobrila samotna policia vydanim zbrojnych preukazov a nakupnych povoleni atd. zbrane su majetkom – a dost drahym majetkom. teda ked bude chciet EK legalne drzane zbrane zakazovat, ako planuje postupovat – bude ich “znarodnovat”, ako to kedysi robili napriklad so sukromnymi podnikmi komunisti!? a budeme moct po takomto “znarodneni” majetku hovorit o demokracii a dodrziavani ludskych prav – konkretne prava vlastnit majetok? a ked bude chciet EK “vyvlastnit” zbrane za nejaku nahradu – kto tu nahradu majitelom bude financovat? pan juncker zo svojho platu alebo radovi danovi poplatnici? ja nemam problem s tym, ak napr. nasa vrcholova olympijska sportovkyna – strelkyna danka bartekova vlastni zbran – pre nu je to sportove nacinie, verim ze ona nie je terorista. ale mal by som problem s tym, ak by moje dane sli na nezmyselne vyvlastnovanie legalneho majetku namiesto toho, aby sli napr. do zdravotnictva.

 7. Rudolf says:

  Slovaci, nedajte sa odzbranit ! (ako napr. francuzi)

  Sloboda nie je nikdy viac ako jendu generaciu od zaniku…

  Freedom is never more than one generation away from extinction. We didn’t pass it to our children in the bloodstream. It must be fought for, protected, and handed on for them to do the same.
  Read more at http://www.brainyquote.com/quotes/authors/r/ronald_reagan.html#sASSyddjb0Joy4Qk.99

 8. peter sramko says:

  Pan Sulik,mate moj hlas a podporu.Dakujem.

 9. Radim Slezák says:

  Pána Sulíka som nikdy nevolil ,ale teraz na 1000% voliť budem ,aj celá moja rodina.

 10. Martin Pizúr says:

  Dakujem za podporu. To je uz vrchol co si ta pseudokomsia dovoluje. Proste presne trafeny klinec po hlavicke to vase vystupenie pan Sulik. Radsej nech sa EK zaobera tym ako spravne ma byt zahnuta uhorka v EÚ. To je vsetko na co je dobra takato komisia.
  Profesionalny vojak OSSR. Fanusik sportovej strelby. Drzitel ZP.

 11. Martin Hlinák says:

  Skvělá řeč, bohužel naši představitelé na takový projev nemají koule. Držím vám palce.
  Martin

 12. Peikerová Irena says:

  Tady je vidět, že slovenští poslanci kopají za své lidi za své voliče. Za koho kopají čeští poslanci, ať si každý odpoví sám. Za svůj národ to určitě nebude.

 13. vladislav tuček says:

  Děkuji za podporu všech slušných střelců
  Více takových polityků

 14. Roman Turek says:

  To je borec! Díky, díky, diky. Více takových lidí jako je on!!!

 15. Michal says:

  Pán Sulík,

  ak tvrdíte, že teroristi legálne zbrane nepoužívajú, ako je možné, že zbrane, ktoré sa použili pri útokoch na Charlie Hebdo boli legálne kúpené na Slovensku?

  https://dennikn.sk/304364/staci-malo-nefunkcny-samopal-zo-slovenska-moze-zabijat/?ref=in

  • Škoda jen, vážený pane, že nerozumíte psanému textu. Ve Vámi odkazovaném článku se o použití slovenských zbraní při útoku nic nepíše. Našli u nich tyto zbraně, ale nikdo nepotvrdil, že by je použili při útocích. Proč asi? Protože je pro ně jednodušší sehnat plně funkční zbraň bez toho, aby se zdržovali s něčím, co ani nemusí umět.
   Mozek asi potřebuje více cukru..

  • Michal says:

   na slovensku boli zakupene EXPANZNE zbrane, t.j. s hlavnou zakolikovanou tak, aby do nej neslo nabit ostry naboj a nedala sa vystrelit strela. to ze niekto zbrane vyviezol do krajiny, kde tieto uz povolene neboli a naviac na nich vykonal nedovolenu upravu zbrane – umyselne a vedome odstranil koliky znemoznujuce strelbu ostrymi nabojmi – to je kriminalny akt vykonany tym clovekom, ktory tuto nedovolenu upravu zbrane vykonal, to nie je problem slovenskeho predajcu ktory dodrzal platne slovenske zakony. treba trestne stihat toho, co vykonava nedovolenu upravu zbrane, nie niekoho, kto dodrzuje zakony. odstranenim kolikov a vyvozom mimo SR sa z legalnej zbrane stala zbran nelegalna, plnu pravnu zodpovednost za to nesie ten, kto koliky odstranil a vec vyviezol, nie ten, co dodrziaval zakon. cize v okamihu pachania teroristickych utokov to uz boli zbrane nelegalne – lebo bola na nich medzicasom vykonana nedovolena uprava. zaroven by ma zaujimalo, odkial teroristi ziskali ostru municiu. lebo zbran bez municie je uplne nanic a ostru municiu by im ani na slovensku bez platneho ZP nikto legalne nepredal. vsetci len “mudruju” o “slovenskych” zbraniach – zrejme v snahe stigmatizovat slovensko ako pomstu za odmietanie povinnych kvot. nech zverejnia novinari aj informaciu, aku municiu teroristi pouzili, lebo de facto zabijala prave ta municia… expanzne zbrane zo slovenska boli len “polotovar”, ktory sa vedomym umyselnym kriminalnym aktom – nedovolenou upravou – stal nelegalne drzanou zbranou a dalsim umyselnym kriminalnym aktom zbranou pouzitou pri utokoch. ale potom mozeme obvinovat aj inych vyrobcov inych legalnych veci, ze ich vyrobky boli pouzite pri pachani terorizmu – mobilne telefony predsa napomohli koordinacii a zorganizovaniu utokov v parizi, kde boli vyrobene tie mobilne telefony? v cine? to cina dodala mobilne telefony teroristom, teda aj cina podporuje terorizmus? teroristi v parizi sa presuvali autami znaciek seat a VW – obvinime tieto automobilky, ze ich vyrobky napomohli teroristom pri pachani ich teroristickych cinov, lebo ich doviezli z bruselu do pariza? obvinime vyrobcov obuvi, ze napomohli terorizmu, lebo teroristom ulahcili zivot, ked tito boli pri utoku obuti a nie bosi? treba si uvedomit jednu zakladnu vec – teroristi teroristicky utok spachali, lebo ho spachat chceli. nie preto, ze mali alebo nemali pristup k nejakej nezivej materialnej veci. kto chce psa bit, palicu si najde. a kto chce spachat teroristicky utok, najde si prostriedok. napriklad olga hepnarova v r. 1977 v prahe ked chcela zabijat ludi a nemala pristup k strelnej zbrani, pozicala si v autopozicovni nakladiak praga a napalila to do nic netusiacich ludi stojacich na zastavke elektricky – a zabila viacej ludi ako harman so samopalom…

 16. Petr Bursa says:

  Dobrý den pane Sulíku

  Děkujeme za Vaši podporu i ze strany sportovních střelců v České republice. Rád bych přidal další informace ohledně společného jednání České střelecké asociace LEX se slovenskými kolegy a zároveň odkázal na již spuštěnou a podporovanou evropskou petici proti tomuto zákonu. V současné chvíli se již překročila 150 000 signatářů. https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=432214374&utm_source=share_petition&utm_medium=email&utm_campaign=share_email_responsive

 17. Tomáš says:

  Ďakujem že ste sa zastali našich práv, máte u mňa hlas v nadchádzajúcich voľbách.

 18. Ota Nevšímal says:

  Bravo Sulík !!!!

 19. bruno says:

  Vážený pane Sulíku,Kéž by bylo více takových politiků jako jste Vy.

 20. Peto says:

  Ďakujem
  Športový strelec
  SA

 21. Tomáš Žarošský says:

  Hm, v Evropě to v klidu projde. V Americe, kdyz se o toto pokousi Obama, Americani se bouri a je vice nez jasne, ze pristim prezidentem kandidat Demokratu nebude.

  • Petr Novotný says:

   Jako by na tom, zda to bude demokrat nebo republikán záleželo..agenda bude stejná. Jen a pouze divadlo pro lidi.
   Nebo ještě někdo pořád věří, že jsou US presindenti voleni lidem? haha

 22. Rado Hozza says:

  Ďakujem.
  Športový strelec.
  Rado Hozza SNV
  P.S.
  Držím palce vo voľbach.