Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Migranti EÚ budú v Británii prechádzať jazykovými testami

Migranti EÚ chodia do Británie nielen za prácou alebo za štúdiom, ale aj za štedrými sociálnymi dávkami. Európska únia navyše takéto konanie podporuje. Akékoľvek snahy o obmedzenie sociálnej turistiky Európska únia označuje …

Migranti EÚ a jazykové testy

… za diskrimináciu, akoby mali migranti EÚ na štedrejšie sociálne dávky právo. Británia sa však rozhodla konať v rozpore so zámermi Európskej únie a sociálnych migrantov “diskriminovať” jazykovými testami.

Migranti EÚ a jazykové testy

Okrem v súčasnosti platných obmedzení budú musieť všetci migranti EÚ žiadajúci o sociálne dávky prejsť testom angličtiny. Podľa vlády má tento test vylúčiť ľudí, ktorí nemajú reálnu možnosť zamestnať sa v Británii.

Británia však nie je jediná krajina, ktorá má záujem migrantov testovať.

O tomto zámere vo svojej koaličnej zmluve hovorí aj holandská vláda. Podľa nej “osoby, ktoré nehovoria po holandsky nedostanú sociálnu podporu. Tento princíp sa bude aplikovať konzistentne: na občanov EÚ, občanov tretích krajín a občanov Holandska.”

Kontroverzní migranti EÚ

Vzhľadom na predchádzajúce postoje možno očakávať veľmi negatívnu reakciu Európskej únie. S tým však počíta aj britský minister práce Iain Duncan Smith, keďže vyhlásil:

Niektorým ľuďom, obzvlášť Európskej komisii, sa tento test nepáči – a dokonca nás chcú žalovať na súde. Ja som však pevne presvedčený o tom, že je nielen legálne, ale aj nevyhnutné zaistiť, že dávky dostanú len migranti, ktorí si prácu aktívne hľadajú.

Bude tak zaujímavé sledovať spor Európskej únie a Británie, prípadne ďalších krajín, ktoré sa Bruselu vzoprú. Pôjde o súboj tvrdohlavosti Európskej únie so zdravým rozumom. Migranti EÚ sú totiž pre spoločnosť prospešní, no nie v prípade, ak im ide len o vyššie sociálne dávky.

Zdroj:
1. http://openeuropeblog.blogspot.co.uk/2013/12/its-not-just-uk-thats-losing-patience.html
2. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2522877/Ian-Duncan-Smith-says-migrants-pass
-English-tests-claiming-benefits.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. Lars Schotte says

    No, Bernadetta je v Britanii a robí tam, žije tam, ale medzi svojimi polákmi a vie …no po anglicky, ale už tam trčí niekoľko rokov. Čiže jej by sa zišol nejaký kurz angličtiny, aby vôbec sa vedela dohovoriť s ľudiémi medzi kerými tam žije, ale ich ignoruje. To je ale typické, že kde polák dojde, tak tam si založí hneď komplet osadu. Na rozdiel od cigáňov ale poláci robia, čiže ešte žiadnu vládu nenapadlo tam poslat kukláčov a zmlácit to na kopu všetko, posadit na kompu a poslat do Francúzka.
    Konkrétne je jediná vec na tom blbá, že namiesto trčania semnú v Piešťanoch a mixovániá ona radšej trčí v Leicestere, de z nej nič nebude, ale si myslí, že je “Art” (čo má niečo spoločné so slabými znalosťami reči).
    Čiže ja by som na to išol presne naopak, ja by som ich nežaloval za diskrimináciu, ja by som im len povedal, že keď tam už ten odpad majú, tak nech si ho aj pochovajú, až im tam skape.
    Zdá sa, že Británia vždy bola a bude ostrov …nutých, kde sa vyládujú osoby, ktoré by doma dostali popapuli, ako Hayek, Engels, Marx a podobných lunetikov, ktorí tam išli na sústredenie a písali pamflety alebo (ako v prípade Bernadetty) sa zaoberajú kreslením obrázkov, ktoré potom uploadovávajú na Facebook. Congratulations Britania!