Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Kuriozity z EÚ - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Kuriozity z EÚ

V rubrike Kuriozity z EÚ, nájdete články, ktoré vznikli v súvislosti s činnosťou Európskej únie. Spoločným menovateľom množstva kuriozít z EÚ, sú – eurofondy a bruselská byrokracia. Pôjde o veci, pri ktorých sa človeku hádam i rozum pozastaví a ktoré by mu snáď mohli byť, odhliadnuc od faktu, že sa takéto položky financujú z jeho peňaženky, aj celkom do smiechu. Viac.

Európska únia | Ak nemáme Veľkú Britániu, nemáme ani angličtinu

Európska únia │ Je všeobecne známe, že angličtina patrí medzi svetové jazyky. V súčasnosti je už samozrejmosťou, že každý jedinec ovláda minimálne základy tohto jazyka. … Viac.

Regulácie EÚ | EÚ nechce rýchlovarné kanvice, toustovače ani fény

Nadmerné regulácie EÚ sa často stávajú terčom kritiky a výsmechu. Môže za to ich neuveriteľná absurdnosť a prílišné zasahovanie do života ľudí. Európska únia si … Viac.

Kohézna politika | Európska únia sa chváli, ako veľa prerozdeľuje

Kohézna politika je jednou z najväčších politík Európskej únie vôbec. Európsky parlament nedávno vydal tlačovú správu o tom, ako táto politika pomáha chudobným regiónom dobehnúť … Viac.

Európska únia pri liečení rýb núti homeopatiká, Nóri sa hnevajú

Európska únia nedávno zožala veľmi nepríjemnú kritiku od nórskych veterinárov. V regulácii EÚ týkajúcej sa organickej akvakultúry sú totiž pri liečbe rýb a mäkkýšov preferované … Viac.

Európska únia chce testovať, či ľudia majú na lacnejšie hypotéky

Európska únia stále prichádza s novými spôsobmi ako „ochrániť“ spotrebiteľov. Všemožné regulácie môžu vyzerať na prvý pohľad dobre, no v konečnom dôsledku sú vždy škodlivé. … Viac.

Eurofondy | 30 miliónov eur na letisko, ktoré čaká obrovská strata

Projekty za eurofondy sa často stretávajú s rôznymi opakujúcimi sa negatívami. Hlavným z nich je katastrofálne nadhodnocovanie potenciálnych prínosov. Byrokrati a politici často snívajú o … Viac.

Imigranti | Grécko „exportovalo“ žiadateľov o azyl do Nemecka

Imigranti sú jednou z najčastejších tém týkajúcich sa Európskej únie. Zvyčajne však ide len o imigrantov v rámci samotnej EÚ, ktorí sú kritizovaní za sociálnu … Viac.

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ dotuje aj býčie zápasy

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ je už desaťročia kritizovaná za svoju neefektivitu. Je totiž krásnym príkladom toho, ako centrálne plánovanie nefunguje a nikdy ani fungovať nemôže. … Viac.

Európska únia dotuje „prvý skutočne európsky“ kriminálny seriál

Európska únia sa spolupodieľa na financovaní nového, „skutočne európskeho“ kriminálneho seriálu. Seriál s názvom The Team predstavuje prácu vyšetrovateľov z troch krajín – Belgicka, Dánska … Viac.

Rozvojová pomoc EÚ । Európska únia platí dvojnásobok ľudí, aby minula rozpočet

Rozvojová pomoc EÚ je jednou z najpopulárnejších politík Európskej únie. Táto politika má medzi ľuďmi takú podporu, že väčšina voličov by dokonca rozpočet EÚ na … Viac.