Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Kuriozity z EÚ | O kuriozitách v súvislosti s činnosťou EÚ
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Kuriozity z EÚ – úvod

Na tomto mieste, v kategórii Kuriozity z EÚ, nájdete každý týždeň niekoľko nových článkov o kuriozitách, ktoré vznikli v súvislosti s činnosťou Európskej únie. Pôjde o veci, pri ktorých sa človeku hádam i rozum pozastaví a ktoré by mu snáď mohli byť, odhliadnuc od faktu, že sa takéto položky financujú z jeho peňaženky, aj celkom do smiechu. Spoločným menovateľom veľkého množstva kuriozít sú dve veci – eurofondy a bruselská byrokracia.

Eurofondy – synonymum korupcie a plytvania

Eurofondy mali pôvodne slúžiť na podporu podnikania, rastu, vedy, výskumu a všetkých ostatných pôsobivo znejúcich vecí, ktoré nás mali priviesť k svetlejším zajtrajškom. Realita je však úplne iná. Eurofondy sú dnes synonymom obrovskej korupcie a plytvania. Za peniaze produktívneho obyvateľstva sú financované absurdné projekty a pokrivuje sa konkurenčné prostredie medzi firmami. Vzhľadom na fungovanie tohto systému to nie je prekvapivé. Také niečo sa musí stať vždy, keď zákazníka na trhu nahradí pečiatka a požehnanie byrokrata.

Bruselská byrokracia – symbolom absurdných nápadov a regulácií

Bruselská byrokracia je symbolom absurdných nápadov, regulácií a nariadení. Ľudia sú zasypávaní haldami regulácií, ktoré zväzujú podnikateľov a obmedzujú možnosti zákazníkov. V súčasnosti už bruselská legislatíva tvorí väčšinu prijímanej legislatívy v parlamentoch členských krajín. Pri súčasnom systéme iná možnosť neexistuje. Viac ako 40 000 byrokratov v Bruseli a desiatky tisíc byrokratov v pridružených organizáciách a postoch v členských krajinách, musí každý deň vykázať nejakú činnosť.

Kuriozity z EÚ

Rubrika Kuriozity z EÚ sa dopĺňa s rubrikou Správy z EÚ. Zaraďovanie článkov do týchto rubrík nie je striktne obmedzené, a teda je možné, že by sa niektoré články z rubriky Kuriozity z EÚ rovnako dobre hodili do rubriky Správy z EÚ a naopak.

Za čo si v EÚ platíme?