Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Kto je zodpovedný za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ? | Richard Sulík v politickej talkshow Anne Will

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ | Berlín, 26.06.2016: Po štvrtkovom referende o vystúpení Veľkej Británie z EÚ vo všetkých diskusiách dominuje téma Brexitu. Inak tomu nebolo ani v pravidelnej nedeľnej relácii Anne Will v nemeckej televízii ARD – Das Erste. Do štúdia v Berlíne bol pozvaný aj europoslanec a predseda politickej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík. Spolu s ním …

… vystúpenie Veľkej Británie z EÚ rozoberali a na tému „Británia hovorí NIE – Kto ešte hovorí Európe ÁNO?“ diskutovali aj ďalší hostia. Medzi nimi tiež Spolková ministerka obrany (CDU) Ursula von der Leyen, iniciátorka kampane Brexit (Konzervatívna strana) Anna Firt, bývalý veľvyslanec Spojeného kráľovstva v Nemecku Sir Peter Torry a vyslaný ARD novinár pôsobiaci v Bruseli Rolf-Dieter Krause. A kto je teda za vystúpenie Veľkej Británie zodpovedný? Richard Sulík v tom má jasno.

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ – Európske elity by mali odstúpiť ako prvé

Richard Sulík: Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ – to je ale iba reakcia, iba následok toho, že Európska únia stratila svoju atraktivitu. A mali by sme sa pýtať, kto je za to zodpovedný. Myslím si, že pán Juncker by mal kvôli tomu odstúpiť ako prvý. Ten je tam predsa 20 rokov. On je pre tento systém človekom, ktorý za všetko nesie najväčšiu zodpovednosť. On je v strede toho celého už 20 rokov. A ako dnes vyzerá EÚ?

A potom príde pán Schulz a povie:

„Musíme znova získať dôveru.“

To ale znamená, že tam už nejaká dôvera bola a teraz zmizla. Kvôli komu zmizla? Pán Schulz je tam už tiež asi 10 – 20 rokov. Sú to predsa práve európske elity vo vnútri, kvôli ktorým EÚ vyzerá tak ako vyzerá. Tie by mali odstúpiť ako úplne prvé. Je to ich hanba, ich prehratý zápas, že Briti sú vonku, a teda vystúpenie Veľkej Británie z EÚ sa stalo skutočnosťou.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.