Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Richard Sulík, kandidát do europarlamentu 2014

Kandidát do europarlamentu 2014 Richard Sulík kandiduje do europarlamentu za stranu SaS z tretieho miesta. Richard Sulík aktívne vystupuje v zahraničí, kde hovorí o kríze v eurozóne, vysvetľuje škodlivosť eurofondov …

Kandidát do europarlamentu 2014 - Richard Sulík

… a nezodpovednosť eurovalov a zdôrazňuje, ako na to najviac doplácajú slovenskí občania.

Richard Sulik: Dnes vám chcem predstaviť kandidáta do europarlamentu, Richarda Sulíka – teda samého seba, moje ambície a ciele, ktoré chcem dosiahnuť ako poslanec Európskeho parlamentu pre Slovensko a slovenských ľudí.

Prečo, ako kandidát do europarlamentu 2014 …

Rozhodol som sa kandidovat ako kandidát do europarlamentu 2014, lebo o našom každodennom živote sa rozhoduje v Bruseli. Kandidujem z tretieho miesta ako člen TOP tímu Ján Oravec -Lucia Nicholsonová – Richard Sulík.

Viac informácii o kandidátoch do Európskeho parlamentu za SaS

 • Kandidáti do Európskeho parlamentu 2014 >>
 • Budem hájiť slovenské záujmy

  Vyše 70% našich zákonov priamo ovplyvňujú bruselské smernice. Tam v Európskom parlamente sa rozhoduje o každodennom živote Slovákov.

  Ja, Richard Sulík ako kandidát do europarlamentu 2014 čestne prehlasujem, že budem v Bruseli obhajovať predovšetkým slovenské záujmy.

  Štúdium a jazyková spôsobilosť

  V roku 2003 som vyštudoval Národohospodársku fakultu, špecializáciu dane a daňové poradenstvo. Hovorím plynule po anglicky a som zdatný aj v nemčine. Ako kandidát do europarlamentu 2014 považujem perfektné ovládanie cudzích jazykov pri obhajobe slovenských záujmov v Bruseli za bezpodmienečné.

  Zakladateľ SaS, predseda a poslanec parlamentu

  V roku 2009 som založil politickú stranu Sloboda a Solidarita a dodnes stojím na jej čele. V roku 2010 som sa stal poslancom Národnej rady SR. Na pôde parlamentu pôsobím dodes a od júla 2010 som bol 16 mesiacov aj jeho predsedom.

  Otec, kuchár, športovec

  Mám štyri deti, dve už dospelé z bývalého manželstva a dve vo veku 6 a 4 roky s terajšou partnerkou Sandrou, s ktorou bývame v byte na bratislavskej Kolibe. Pravidelne behám a keď mi zvýši čas, rád si zahrám squash. V minulosti som hral aj v druhej slovenskej lige. Mojím asi najväčším koníčkom je varenie a som nadšený fotograf.

  Moje prvé tri priority v Európskom parlamente

  Keď v eurovoľbách 2014 budem zvolený do Európskeho parlamentu, tak moje prvé tri priority v europarlamente budú:

  1. boj za záujmy Slovenska
  2. boj proti regulačnému šialenstvu a
  3. hľadanie spojencov pre presadenie zásadných reforiem.

  Ako kandidát do europarlamentu idem do eurovolieb s krédom …

  Všetci za Brusel, my za vás!

  Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

  Autor článku Richard Sulík

  Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.