Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Iné - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Reštaurácia Mamma Mia bude mať najlepšie crème brulée od Sulíka

Crème brulée │ Richard Sulík sa vo svojom voľnom čase venuje okrem iného najmä vareniu. Richard Sulík varí dobre a varí rád. O tom, že mu kulinárske … Viac.

Európsky strom roka 2016 – 200 rokov stará hruška v obci Bošáca

Európsky strom roka 2016 । Richard Sulík: Zdravím, sme v Bošáci. Okrem slivovice má Bošáca aj krásny strom a tu vedľa mňa je Dano Juráček, starosta obce … Viac.

Úsporné opatrenia EÚ | Ekonomický rast je vraj dôležitejší ako deficit

Úsporné opatrenia EÚ sa opäť dostali pod paľbu populistickej kritiky. Ako už mnohokrát v minulosti, aj tentokrát ich kritizuje krajina patriaca medzi najväčších hriešnikov – … Viac.

Európska únia | Britské referendum poukazuje na možný rozpad EÚ

Európska únia prejde pravdepodobne už tento rok jednou z najväčších skúšok vo svojej histórii. Britská vláda totiž usporiada referendum o tom, či má byť Británia … Viac.

Vstup Turecka do EÚ môže byť pre utečeneckú krízu o niečo bližšie

Vstup Turecka do EÚ sa môže príbližiť o niečo viac k uskutočneniu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová totiž Turecku prisľúbila, že ak Európskej únii pomôže pri … Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB vraj ekonomiku nezrýchlilo

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB (QE) bolo spustené v marci tohto roka, najmä ako nástroj na boj proti „hrozbe“ deflácie, teda poklesu cien. S QE prišla Európska … Viac.

Nová tvár Eura – výstava sa otvára v Osnabrück | Tlačová správa ECB

Výstava – Nová tvár Eura sa bude konať od 25. januára do 3.mája 2015 v Kulturgeschichtliches Museum Otvárací ceremoniál zahájený v Peace Hall na Radnici … Viac.

Prieskum profesionálnych prognostikov ECB | Výsledky ECB pre 1. štvrťrok 2015

Ceny ropy za zostupnými úpravami voči inflačným očakávaniam na roky 2015 – 2016 Dlhodobejšie inflačné očakávania (pre rok 2019) v podstate nezmenené na úrovni 1,8 … Viac.

Zmeny v úverových podmienkach financovania cenných papierov a trhov s OTC derivátmi (SESFOD) | Výsledky prieskumu ECB z decembra 2014

Zmeny v úverových podmienkach financovania cenných papierov – Ďalšie zmiernenie úverových podmienok poskytovania financií je pre väčšinu druhov kolaterálov zaistené cennými papiermi v eurách. Respondenti … Viac.

Memorandum o porozumení medzi ECB a Reserve Bank of India | Tlačová správa ECB

Európska centrálna banka ECB a Reserve Bank of India RBI podpísali Memorandum o porozumení týkajúce sa spolupráce. Mario Draghi, prezident Európskej centrálnej banky (ECB), a … Viac.