Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Imigranti - v EÚ sa rozmáha sociálna turistika | Správy z EÚ
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Imigranti majú právo na sociálne dávky – EÚ je mimo reality

Imigranti sú v bohatých krajinách EÚ čoraz viac nenávidení. Nejde len o štandardné náreky, že imigranti kradnú domácim prácu alebo že sú iní. Problém je aj v tom, že zneužívajú sociálne systémy bohatých krajín.

Imigranti - EÚ mimo reality

Jeden zo základných pilierov EÚ, voľný pohyb osôb, vedie aj k týmto zvráteným výsledkom. Imigranti už do cudzích krajín neprichádzajú pracovať, študovať alebo podnikať, ale aj s cieľom poberať sociálne dávky. V EÚ sa teda rozmáha tzv. „sociálna turistika“. Čo je však horšie, táto situácia sa nedeje napriek EÚ, ale práve vďaka nej. Imigranti majú podľa EÚ na sociálne dávky a iné výhody právo.

Imigranti kvôli EÚ nechcení

Nečudo, že imigranti už robia vrásky na čele nielen bežnému obyvateľstvu, ale aj významným politikom. Hovorca strany Angely Merkelovej CDU/CSU Hans-Peter Uhlk k tejto téme vyjadril svoj spravodlivý hnev. Podľa neho je EÚ ohľadom imigrantov „tak ďaleko od reality, ako je Mesiac od Zeme“. Tento výrok bol reakciou na tvrdenie EÚ, že imigranti z krajín ako Bulharsko alebo Rumunsko nie sú pre nemecký sociálny štát záťažou.

Európska únia dosiahla opak

Nemecký minister vnútra Hans-Peter Friedrich tiež vyhlásil, že „sloboda pohybu nie je slobodou zmeniť krajinu kvôli vyšším sociálnym výhodám“. Komisia podľa neho neberie túto námietku vážne. Európska únia tak dosiahla presný opak toho, čo zamýšľala. Namiesto väčšieho vzájomného porozumenia sú imigranti v EÚ tak nenávidení, ako tomu už dlho nebolo.

Zdroj
1. http://www.faz.net/aktuell/politik/armutseinwanderung
-empoerung-in-deutschland-ueber-eu-studie-12607876.html
2. http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/10361971/Britain
-admits-it-has-no-figures-on-EU-welfare-tourist-numbers.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.