Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Grécko si ide za naše prachy stavať okruh pre Formulu 1 | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Grécko | Okruh pre Formulu 1 za 100 miliónov

Grécko ide stavať okruh pre Formulu 1 za 100 miliónov.Zrejme by tento nadpis nijak neupútal, keby sa nejaká arabská krajina plávajúca na rope rozhodla postaviť okruh pre Formulu 1. Problém je však v tom, že sú to Gréci, ktorí sa rozhodli zakopať 100 miliónov Euro, z toho 29 miliónov štátnych. Keďže Formula 1 okruhy nie sú ziskové (napríklad v Nemecku robia obidva okruhy Nürburgring a Hockenheim stratu niekoľko miliónov eur ročne), môžeme pokojne vychádzať z toho, že štát svoj podiel jedného dňa bude musieť odpísať.

Gréci si idú za naše prachy stavať okruh pre Formulu 1

Takže zhrniem to: Keď ešte bola Iveta Radičová premiérkou, sľúbila, že do Grécka nepôjde ani cent. Medzičasom sme pre Grécko vystavili záruky na 1 miliardu (1000 miliónov), ktoré už aj vstúpili do nášho verejného dlhu, nejde teda len o nejaké nezáväzné papieriky. Ďalších 300 miliónov pôjde zo Slovenska v najbližšej splátke (celá splátka pre Grécko je 31 miliárd eur) a to napriek tomu, že Gréci neplnia dohody o šetrení. No a do tohto všetkého sa milí Gréci rozhodnú postaviť okruh pre Formulu 1.

Sakra, tak my nemáme ani len diaľnicu do Košíc a Gréci si budú za naše prachy stavať okruh pre Formulu 1. Mohol by mi niekto vysvetliť, čo má toto spoločné so solidaritou?

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.