Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Grécko zrejme nesplnilo až 600 opatrení Európskej únie
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Grécko nesplní až 600 nevyhnutných opatrení Európskej únie

Grécko je už dlhodobo jedným z najväčších problémov Európskej únie. Nemožnosť financovania, a teda faktický bankrot Grécka odvrátený daňovníkmi Európskej únie, bol len začiatok. S pôžičkami Grécku sa stalo presne to, čo …

Grécko a opatrenia

… mnohí predpovedali – neboli udržateľné, a tak Grécko zbankrotovalo znova. Európska únia mu preto ochotne (za cudzie peniaze) pomohla aj druhýkrát a všetko už malo byť v poriadku. Nič však nie je ďalej od pravdy.

Nezodpovedné Grécko

V septembri Grécko čaká ďalšia kontrola z Troiky (EÚ, Medzinárodný menový fond, ECB).

Už teraz je však zrejmé, že Grécko nesplní až 600 nevyhnutných opatrení, ktoré boli súčasťou podmienok poskytnutia peňažnej pomoci.

Zamyslime sa chvíľu nad týmto číslom. Grécko nepochybilo v jednom alebo v niekoľkých opatreniach. Počet nesplnených opatrení dosahuje šialenú úroveň.

Nezodpovedná Európska únia

Ako by bol vnímaný obchodný partner, ktorý nesplní až 600 podmienok, ktoré boli v dohodnutej zmluve? Asi mimoriadne nezodpovedne. No vyzerá to tak, že v tomto vzťahu Grécko nie je tým najnezodpovednejším článkom.

Nezodpovedná je najmä Európska únia. Tá totiž znova a znova verí prázdnym gréckym sľubom a s veľkou vážnosťou Grécku ordinuje reformy, ktoré ono nikdy neuskutoční.

No kým Gréci budú dostávať peniaze aj napriek neplneniu sľubov, nemajú absolútne žiadnu motiváciu tieto sľuby plniť.

Prečo by vôbec malo Grécko zavádzať nepopulárne opatrenia a grécki politici páchať politickú samovraždu, keď sú spomínané opatrenia pre uvoľnenie pomoci Európskej únie absolútne irelevantné?

Zdroj:
1. http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite1_1_02/08/2014_541911
2. http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite2_1_02/08/2014_541897

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.