Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Grécko | Grécka koalícia po prvých troch týždňoch
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Grécko | Grécka koalícia po prvých troch týždňoch

Grécky minister financií Rapanos to vzdal zo zdravotných dôvodov. Jeho nástupca Stournaras vyvolal prvú koaličnú hádku, lebo sa z Bruselu vrátil s prázdnymi rukami.

Grécka koalícia po prvých troch týždňoch.Najviac vyvádzal bývalý Grécky minister financiíminister financií Venizelos, ktorý nesúhlasí s úspornými opatreniami, s ktorými súhlasil ešte ako minister financií. Štátny tajomník ministerstva práce odstúpil na protest proti úsporným opatreniam v Grécku. Štátny tajomník ministerstva pre lodnú dopravu musel odstúpiť, lebo vlastní firmu v daňovom raji, čo nesmie.

Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva so základným platom 100.000 eur ročne sa sťažuje, že nemá čo robiť.

Na Gréckom ministerstve pre životné prostredie, energiu a klimatické zmeny prebieha tvrdý boj o to, kto bude kontrolovať sekciu energetiky. Minister pre reformu verejnej správy prisľúbil, že tento rok neprepustí žiadnych štátnych zamestnancov, napriek tomu, že Grécko sa v úspornom programe zaviazalo prepustiť 50 tisíc z nich. Miera nezamestnanosti v Grécku v októbri 2012 dosiahla 26,8%.

Privatizácia v Grécku sa takmer zastavila, tento rok sa ukončí len predaj štátnej lotérie a jednej budovy v Aténach, povedal šéf príslušného úradu a ako dôvod uviedol zdržanie na úradoch . Šéf opozície Tsipras povedal, že práca vlády zle začala a odvtedy sa tak výrazne zhoršila, že nové voľby v Grécku nenechajú na seba dlho čakať.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.