Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Májové eurovoľby mali v skutočnosti najhoršiu účasť v histórii

Májové eurovoľby mali byť pre funkcionárov Európskej únie drobným víťazstvom. Od vzniku priamych volieb do Európskeho parlamentu v roku 1979 totiž každé ďalšie eurovoľby dosiahli … Viac.

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu 2014 v EÚ

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu 2014 v EÚ zrejme prinesú mnoho vrások na tvári bruselským politikom. Katastrofické predpovede o ovládnutí Európskeho parlamentu euroskeptikmi sa síce … Viac.

Výsledky volieb do europarlamentu 2014 na Slovensku

Výsledky volieb do europarlamentu 2014 na Slovensku priniesli viaceré prekvapenia. Od volebnej účasti cez chabý výsledok Smeru až po prekvapivo slušné výsledky pravicových strán. Voľby … Viac.

Voľby do europarlamentu 2014 nezaujímajú 62% ľudí

Voľby do europarlamentu 2014 budú zrejme opäť trpieť veľmi nízkou účasťou. Podľa nedávnej ankety totiž nezaujímajú až 62% ľudí. Nízka volebná účasť v eurovoľbách nie … Viac.

Kandidáti na europoslancov 2014 za stranu SaS

Voľby do europarlamentu 2014 a kandidáti na europoslancov 2014: Eurovoľby sú za dverami a pri tejto príležitosti, ak ste ešte nemali čas navštíviť oficiálnu stránku … Viac.

Voľby do europarlamentu – ovplyvňovanie školákov peniazmi daňovníkov

Májové voľby do europarlamentu budú mimoriadne dôležité. Európsky parlament bude mať konečne reálne právomoci a spolu s nimi aj vplyv na fungovanie a smerovanie EÚ. … Viac.

Eurovoľby a ich volebná účasť v minulosti a dnes

Eurovoľby v poslednom období trpia veľmi nízkou volebnou účasťou. Posledné voľby do Európskeho parlamentu v roku 2009 oslovili už len 43% voličov. No aj keď eurovoľby nikdy … Viac.

Voľby do Európskeho parlamentu – história a súčasnosť

História volieb do Európskeho parlamentu sa začala písať už 27 rokov pred ich prvým uskutočnením. Vtedy, v roku 1952, vzniklo Parlamentné zhromaždenie Európskeho spoločenstva uhlia a ocele. … Viac.

Hlasovací systém vo voľbách do Európskeho parlamentu

Hlasovací systém vo voľbách do Európskeho parlamentu – Voľby do EP sú jediným demokratickým nástrojom o rozhodovaní v Európskej únii. No aj keď majú europoslanci všetkých 28 … Viac.

Všetko o voľbách do Európskeho parlamentu 2014

Vážený návštevník, voľby do Európskeho parlamentu 2014 na Slovensku sú takpovediac za dverami. Sú to pre nás v poradí tretie voľby do europarlamentu. Dôležité budú nielen pre … Viac.