Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Eurovoľby 2014 | Socialista Schulz cenzuroval nepríjemnú správu

Eurovoľby 2014 budú mimoriadne dôležité. Dôvodom nie je len kríza Európskej únie a posilnené právomoci europoslancov, ale aj obsadenie postu predsedu Európskej komisie. Aj o tejto najdôležitejšej funkcii v EÚ totiž majú …

Eurovoľby 2014 - Socialista Schulz

… rozhodnúť budúcomesačné eurovoľby. Dôležitosť eurovolieb si uvedomuje aj top kandidát Socialistov Martin Schulz. Ten kampaň vykonáva v skutočne veľkom štýle – cenzuruje negatívne správy o svojej činnosti a zneužíva prostriedky EÚ na vlastnú propagáciu.

Cenzúrou k väčšej popularite

Schulz zneužil svoje právomoci predsedu Európskeho parlamentu a zo správy europoslancov vymazal jeden odstavec, ktorý bol kritický k jeho práci. Podľa europoslancov sa niečo podobné ešte nikdy nestalo, Schulz naopak tvrdí, že ide o “štandardnú procedúru”.

Podľa nemeckej europoslankyne Ingeborg Grassle išlo dokonca o nezákonné konanie.

Schulz totiž môže odstrániť len navrhované zmeny, no daný odstavec bol regulérne odhlasovaný rozpočtovou komisiou europarlamentu. V dôsledku kontroverzného kroku však eurovoľby 2014 môžu pre Schulza dopadnúť ešte horšie. Zatiaľ čo kritiku v europarlamentnej správe by verejnosť ľahko mohla prehliadnuť, cenzurovanie tejto kritiky je v médiách témou skutočne populárnou.

Eurovoľby 2014 – kampaň za peniaze EÚ

V snahe ovládnuť májové eurovoľby dokonca líder Socialistov zmenil profil Európskeho parlamentu na Twitteri na svoj osobný profil. Kandidát Socialistov tak okamžite získal 60 000 “fanúšikov”, ktorí sa mu v eurovolebnej kampani určite zídu. Z pozície predsedu Európskeho parlamentu si tiež Schulz najal viacerých zamestnancov, ktorí podľa kritikov pracujú výlučne na Schulzovej kampani pre voľby do Európskeho parlamentu.

Eurovoľby 2014 tak budú nielen hlasovaním o zložení Európskeho parlamentu, ale aj o tom, či nečestné praktiky a zneužívanie moci porazia slušných ľudí.

Zdroj:
1. http://euobserver.com/institutional/123732
2. http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/55679/predseda-europarlamentu-schulz-cenzuroval-zpravu-vyboru-a-zneuziva-zdroje-instituce.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.