Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Eurovoľby 2014 v Británii vedú k extrémizmu
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Eurovoľby 2014 | Britskí euroskeptici majú kontroverzné billboardy

Eurovoľby 2014 budú mimoriadne dôležité a ich význam si uvedomujú aj kandidujúce strany. Preto mnohé z nich nič nenechávajú na náhodu a do boja o hlasy voličov vyťahujú zbrane najväčšieho kalibru. Medzi …

Eurovoľby 2014 - UKIP a Európska únia

… najkontroverznejšie prostriedky propagácie patria aj nové billboardy britskej euroskeptickej strany UKIP. Tá v nich veľmi priamo kritizuje výrazný vplyv Európskej únie na britskú legislatívu, ale aj prílev imigrantov z chudobnejších krajín. Eurovoľby 2014 teda v Británii rozhodne nebudú nudné.

Viac informácii o SaS kandidátoch na europoslancov

 • Kandidáti na europoslancov 2014 >>
 • Kto skutočne riadi životy ľudí

  Na jednom z billboardov pre eurovoľby UKIP píše:

  Kto skutočne riadi túto krajinu? 75% našich zákonov sa už vytvára v Bruseli.

  Ohľadom presného počtu zákonov pochádzajúcich z EÚ sa síce vedú rozsiahle spory, no jedna vec je istá. V Británii, rovnako ako na Slovensku, dnes väčšina regulačného zaťaženia nepochádza od domácich poslancov, ale od Európskej únie.

  Eurovoľby 2014 bez servítky

  UKIP billboard - Eurovoľby 2014

  Britskí euroskeptici neprikrášľujú ani voľný pohyb osôb. Ten podľa nich môže za to, že cudzinci Britom “kradnú” pracovné miesta. Ide samozrejme o ekonomický nezmysel. Nízko platení pracovníci totiž vykonávajú najmä zamestnania, o ktoré samotní Briti nemajú záujem a znižujú tak ceny tovarov a služieb, vďaka čomu na imigrácii získavajú všetci.

  Voľný pohyb osôb si však bez ohľadu na eurovoľby a súvisiaci populizmus skutočne kritiku zaslúži.

  Nie však pre možnosť pracovať v zahraničí, ale kvôli tzv. “sociálnej turistike”. To je situácia, keď imigranti do cudzích krajín cestujú výlučne s cieľom využívania štedrejších sociálnych výhod. Tieto zvrátené praktiky plne podporuje Európska únia aj napriek nevôli členských krajín. Eurovoľby 2014 sa teda nesú v znamení extrémizmu, no korene tohto extrémizmu možno hľadať práve v dlhodobo nesprávnych politikách samotnej Európskej únie.

  Zdroj:
  1. http://news.sky.com/story/1246971/were-ukips-racist-posters-really-a-surprise
  2.http://www.channel4.com/news/ukip-anti-immigration-european-parliamentary-election-poster

  Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

  Autor článku Richard Sulík

  Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.