Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Zmluva o trvalom eurovale - časovaná bomba | Videozáznam - Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Skôr než poslanci odsúhlasia zmluvu o trvalom eurovale… (7. časť)

Každý poslanec by sa mal nad sebou zamyslieť, či ho voliči zvolili na to, aby podpísaním zmluvy o trvalom eurovale zadĺžil nielen ich ale aj ich deti.

Netreba si pritom robiť žiadne ilúzie o tom, že veď ideme vystaviť iba záruku. Jedná sa o záruku, ktorá je neodvolateľná a bezpodmienečná. Je to najvyššia forma záruky, najtvrdšia forma, kde stačí, že veriteľ povie tomu kto ručí, prosím ťa splať mi moje peniaze.

Nasledujúce video >> SaS súhlasí s pôžičkou z eurovalu Grécku … | 8. časť
Predošlé video >> Predstavitelia Európskej únie otvorene klamú | 6. časť

Vôbec sa nemusí usilovať o to, aby získal primárne svoje peniaze od dlžníka. Takúto záruku ideme my vystaviť v rámci dočasného eurovalu, euroval 2, kde tiež bolo povedané, že to je na tri roky.

Ledva však zaschol atrament na papieri, už sa išiel robiť trvalý euroval, pričom to nepovedal len tak niekto, že to bude na tri roky, povedala to nemecká kancelárka Angela Merkelová. Ale aj toto už nie je pravda, už sa tu ide riešiť trvalý euroval. Ale vrátim sa k tomu dočasnému eurovalu, ktorý aj napriek tomu, že je dočasný, ide sa navyšovať. Tak z tohto eurovalu …my ideme v rámci tohto eurovalu vystaviť záruky a spraví to minister financií za nás všetkých v nedeľu.

Zmluva o trvalom eurovale – možnosť poslancov hájiť národnoštátne záujmy Slovenska

Ideme vystaviť neodvolateľnú a bezpodmienečnú pôžičku. To je časovaná bomba. Nemusí to byť ihneď. Môže to byť o rok o dva, o päť. Príde skrátka nejaký veriteľ mávajúc s tou zárukou v ruke a Slovensko bude cálovať 650 miliónov eur. Toto je vrchol nezodpovedného konania. Trvalý euroval (ESM) je iba riešenie dlhovej krízy Európskej únie ďalšími dlhmi. Všetci poslanci, ktorí niekedy v minulosti chceli zobrať do úst národnoštátny záujem, by sa mali nad sebou teraz vážne zamyslieť.

Teraz je tá chvíľa, kedy máme možnosť, reálne hájiť národnoštátne záujmy Slovenska.