Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Euroval 1 | Nová pôžička Grécku - videozáznam | NRSR - Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Vyplatenie pôžičky Grécku z eurovalu 1 (5. časť)

Euroval 1 – Nová pôžička Grécku má byť vyplatená, s čím súhlasilo aj Slovensko (teda so vznikom dočasného eurovalu). Z eurovalu 1 bola už napríklad vyplatená pôžička Írsku a Portugalsku. Grécko je však iný prípad. Nielen, že už raz pôžičku dostalo a situácia sa v krajine nie že nezlepšila, situácia sa v Grécku evidentne zhoršila.

Nasledujúce video >> Vrcholný predstavitelia EÚ otvorene klamú | 6. časť

Predošlé video >> Pomoc Grécku sú vyhodené peniaze von oknom | 4. časť

Porušenie zmluvy o eurovale 1

Ešte aj dochádza pravdepodobne k porušeniu samotnej zmluvy o eurovale 1. V tejto zmluve sa píše, okrem iného – pôžičku z dočasného eurovalu dostane krajina len vtedy, keď trvanie pôžičky je kompatibilné s udržateľnosťou dlhu. Inými slovami to znamená, udržateľnosť dlhu je schopnosť dlh splatiť. Od tejto schopnosti je Grécko vzdialené na svetelné roky.

Uvediem jeden príklad aby to nebolo narábanie s tými obrovskými číslami:

Predstavte si domácnosť, ktorá ma príjem 500 eur mesačne ale výdavky má 650 eur preto, lebo žena, bývala žena, rozšafné dve ženy, deti hladné, skrátka výdavky sú 650 medziiným preto, lebo musí platiť aj veľa úrokov. Skrátka mesiac čo mesiac produkuje a bude produkovať dlh a takáto domácnosť s mesačným prímom 500 eur, keď má dlh 34 000 eur, tak to je zrejme každému súdnemu človeku jasné, že je vylúčené aby takýto dlh splatil. A čo, bude splácať po 5 eur mesačne?