Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Poslanci SR | Keby to boli peniaze poslancov... | Video - Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Všetci poslanci SR vedia, že … (13. časť)

Všetci poslanci SR sú si vedomí, že ďalšie peniaze z dočasného eurovalu pre Grécko bez bankrotu jednoducho nič nevyrieši, len predlžujú marazmus gréckych verejných financií. Poctivšie riešenie budeme musieť jedného dňa prijať, no čím neskôr ho páni poslanci a dámy poslankyne prijmeme, tým bude drahšie.

Nasledujúce video >> Zavádzanie nepopulárnych opatrení | 14. časť
Predošlé video >> Dlhy, úroky a utrácanie Grécka | 12. časť

To znamená, dnes by stačila 50% účasť súkromného sektora na istine, aby sa Grécko dostalo na takú úroveň dlhu, ktorú by aj reálne zvládalo splácať. To je približne 90% HDP. Dnes by to bolo 50%. O tri roky to bude 70%.

Keby to boli peniaze poslancov, tak ich do Grécka nepošlú

Skrátka, páni poslanci SR my im posielaním peňazí z dočasného eurovalu naťahujeme čas, ale tým čas nezískavame. My naťahujeme čas, a čím dlhšie to robíme, tým to bude pre všetkých boľavejšie. Nehovorím, že dnes by to boľavé nebolo ale o tri roky to bude oveľa boľavejšie.

Garantujem vám páni a dámy poslanci a poslankyne, že nikto z vás by neposlal svoje vlastné peniaze, za takýchto podmienok do Grécka. Nikto. Keby to boli vaše vlastné peniaze, tak si dobre rozmyslite, či tu budete rozprávať nejaké bludy o nejakých ani neviem… veď sme to tu počuli 25 minút.