Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Národný šport Grékov - neplatenie daní | Videozáznam - Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Národný šport Grékov – neplatenie daní (15. časť)

NR SR: Richard Sulik v rozprave: Národný šport Grékov – neplatenie daní, Grécke úsporné opatrenia a divadlo o šetrení a nezmyselné výdavky Grécka na zbrojenie.

Grécke divadlo o šetrení

Celé toto grécke divadlo, s tým šetrením k čomu sa Grécko zaviazalo v rámci získania pomoci z eurovalu 1, to bolo vo včerajšom parlamente 28 miliárd eur. Čo znie ako veľká suma, len si treba uvedomiť, že to je za päť rokov.

Nasledujúce video >> Euroval – Žiadne relevantné čísla, len bu-bu | 16. časť

Predošlé video >> Zavádzaniu nepopulárnych opatrení sa dá predísť | 14. časť

A toto grécke šetrenie je neisté, pretože medzi týmito úspornými opatreniami, keď si to pozriete, na čom sa Gréci zaviazali šetriť – napríklad, čo môže byť ešte reálna úspora nezdaniteľné minimum nebude 12 000 eur ale iba 8000 eur (pre porovnanie – Slovák má nezdaniteľné 3000 a niečo), tak ešte tam by sa niečo ušetriť dalo.

Národný šport Grékov – neplatenie daní

V Grécku je však neplatenie daní národným športom. Iba 12 tisíc ľudí z 12 miliónového Grécka, priznalo prijem vyšší ako 100 tisíc eur. Veď to je úplne smiešne. Veď to je úplne evidentné, že neplatenie daní je národný šport, a preto si všetci priznávajú taký príjem ako nezdaniteľné minimum 12 tisíc eur.

No dobre, od teraz si budú priznávať 8 tisíc eur príjem. Lebo skrátka, tam to tak funguje. Tie grécke úsporné opatrenia, tých 28 miliárd, tak ako pred rokom neboli funkčné a neukázalo sa, že sa šetrí, tak nedôjde k tomu ani teraz.

Úsporné opatrenia po grécky

Ďalšími akože úspornými opatreniami Grécka sú body ako napríklad; Prehodnotenie platových tried. Čo je toto za úsporu? Alebo zníženie nákladov na zdravotnú starostlivosť a lieky. Takto všeobecne napísané úsporné opatrenie nič šetriť nebude. Urobí sa trošku bu-bu-bu, aby aj tí v Európskej komisii, ktorí o tom rozhodujú, mali také kľudné svedomie, že no veď tí Gréci šetria.

Už dnes vám garantujem, že 28 miliárd ušetrených nebude, ale treba to teraz nejako povedať a tváriť sa vierohodne, lebo veď ide o ďalších 100 miliárd eur z eurovalu.

Nezmyselné výdavky Grécka na zbrojenie

Na zbrojenie v Grécku ide naďalej približne 12 až 14 miliárd eur ročne. Inými slovami, Galkov rozpočet, teda rozpočet slovenského ministerstva obrany, je trištvrte miliardy. To znamená, že Gréci majú 15 krát vyšší rozpočet na zbrojenie a obranu ako Slovensko a teraz sa Gréci zaviazali, že keď je tak zle, tak ho idú znížiť o 200 miliónov. Z 12 miliárd klesnú na 11, 8 miliardy eur.. A toto nám Grécko chce predať ako šetrenie.

Rozpočet slovenského ministerstva obrany nie je 12 ani 11,8 miliárd eur ale 0,7. A my im máme prispievať? Gréci dávajú obrovské peniaze do obrany preto, lebo tam majú nepriateľa Turecko, pričom obidve krajiny sú v NATO. Čo je toto za nezmysel, takéto zbrojenie, keď obidve krajiny sú v NATO?

No a čo možno veľa ľudí nevie, Turecko je jedným z najväčších investorov v Grécku. Čiže nezmyselne zbrojiť a dávať 12 miliárd na obranu, to nie je šetrenie.

A my máme takejto krajine dávať pôžičku.