Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Euroval a Richard Sulík - Video
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Euroval a Richard Sulík

Euroval, Nigel Farage: Pán Barroso, vždy som pripravený akceptovať, že sa môžem mýliť a myslel som si, že demokratická revolúcia tohto euro šialenstva bola obmedzená len na severnú Európu. No teraz vidíme, že Slovensko sa pripojilo. Aký úžasný výsledok to bol včera v noci na Slovensku! Som si istý, že mnohí z vás s tým budú súhlasiť.

Radšej za vyvrheľa v Bruseli ako sa hanbiť

Bol vytvorený citát tejto krízy.

Richard Sulík, ktorý viedol týchto rebelov povedal:

Radšej budem za vyvrheľa v Bruseli, ako by som sa mal hanbiť pred vlastnými deťmi za to, že som ich dostal do obrovských dlhov.

Viem ako sa cíti, lebo ja som v Európskom parlamente za vyvrheľa posledných 10 rokov tiež. No má pravdu, pretože zhrnul odlúčenie medzi Bruselom a skutočnými ľuďmi Európskej únie. Počúvať toto dnes je takmer ako keby táto debata prebiehala vo vnútri zvukotesnej miestnosti, ktorou je Európsky parlament, kde europoslanci súťažia, ktorý bude ten najhlúpejší. Kto vie minúť maximum peňazí daňových poplatníkov. Skutočne si myslím, že sa ako europoslanci všetci mýlite. A mýlite sa demokraticky, pretože nikto nikdy nedal súhlas na toto správanie.

Hlasovali NIE!

Keď Francúzi hlasovali NIE, tak ste ich ignorovali. Keď Holanďania hlasovali NIE, tiež ste ich ignorovali. Keď Íri hlasovali NIE, povedali ste im:

Hlasujte ešte raz a napravte to!.

A keď Slovensko hlasuje NIE, povieme, že všetko bude v poriadku, lebo môžu hlasovať ešte raz tento týždeň, až dokým dostaneme tú správnu odpoveď.

Vo väzení eurozóny

Máme 17 krajín uväznených v ekonomickom väzení eurozóny a všetko čo viete spraviť vy pán Barroso, je postaviť sa a povedať:

My potrebujeme väčšiu moc!.

Ľudia ako vy, ktorí boli architektmi tohto neúspechu a utrpenia uvaleného na milióny ľudí, chcú väčšiu moc. To je ako keby bol Barroso v bunkri a nebol si vedomý toho, čo sa deje vonku vo svete, no plánuje jeho ovládnutie. V ekonomickej reči je to čím ďalej tým šialenejšie.

Ponziho schéma menom euroval

Mám nový nápad! Euroval by mal byť aspoň päťnásobne vyšší cez Európsku centrálnu banku, tak aby ste mali tie svoje 2 bilióny eur, pán Verhofstadt. Grécko ide zbankrotovať a ak budete takto pokračovať, celý bankový systém v Európe zbrankrotuje!

Bývalý britský minister financií Norman Lamont dnes ráno popísal pokus o záchranu eura – euroval ako najgigantickejšiu Ponziho schému.

Obávam sa, že má pravdu.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.