Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európsky komisár László Andor: Krízu spôsobili Nemci | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

László Andor: Krízu spôsobili Nemci

László Andor, komisár EÚ navrhuje trestať Nemcov.Tak a je to tu, máme vinníka! Nemci si dovolili byť lepší ako zvyšok eurozóny, lebo dopustili aby ich produktivita rástla rýchlejšie ako ich platy a preto teraz máme nerovnováhy. K tomuto vlasydupkom stavajúcemu záveru dospel László Andor, európsky komisár pre sociálne veci. A keďže je to človek študovaný, má hneď aj riešenie po ruke: Na riešenie tejto nerovnováhy musia Nemci zdvihnúť mzdy a zaviesť plošnú minimálnu mzdu. Nojo, možno majú Nemci dojem, že 3 milióny nezamestnaných je málo.

László Andor navrhuje trestať Nemcov

Súčasná tragédia EÚ sa lepšie nedá opísať. Človek (László Andor), ktorý celý svoj profesionálny život žil výlučne z verejných peňazí, bude mudrovať o tom, že predsa keď chceme odstrániť rozdiely, tak nemusia sa bezpodmienečne horší stať lepšími, ale môžeme aj lepším zviazať ruky. A keď Nemci neprestanú zvyšovať svoju produktivitu rýchlejšie ako svoje platy, tak ich budeme trestať.

Keď pán komisár skončí svoje socialistické pôsobenie v EÚ, mohol by sa stať komisárom sveta a zabezpečiť, aby svoju konkurencieschopnosť znížili napríklad aj Brazílčania, Indovia a samozrejme Číňania.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.