Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Európska únia znižuje kvalitu britského zdravotníctva

Európska únia stojí za postupným znižovaním kvality britského zdravotníctva. Toto tvrdenie nepochádza od žiadneho populistického politika alebo nejakého laika, ale od na slovo vzatého odborníka – tvrdí to totiž jeden …

Európska únia a mladí doktori

… z popredných britských neurochirurgov Henry Marsh. Nariadenie Európskej únie o pracovnom čase podľa neho veľmi priamo bráni mladým neurochirurgom získať potrebné skúsenosti. Kvôli EÚ majú totiž zakázané pracovať toľko, koľko by skutočne potrebovali.

Mladí doktori bez skúseností

Spomínané nariadenie Európskej únie obmedzuje maximálny pracovný čas mladých doktorov na 48 hodín týždenne. Kvôli tomu je nová generácia britských doktorov “oveľa, oveľa menej skúsená ako ich predchodcovia”. Podľa neurochirurga Henryho Marsha …

Európska únia vymenila jeden extrém za druhý.

Zatiaľ čo v minulosti pracovali mladí doktori aj 120 hodín týždenne, čo bolo až priveľa, dnešných 48 hodín týždenne je zase primálo na to, aby mohli získať dostatočné skúsenosti. A to ubližuje úplne všetkým.

Európska únia a nedomyslené následky

Európska únia samozrejme nariadenie o pracovnom čase vytvorila s dobrým zámerom – pomôcť doktorom. No ako to už pri byrokratoch zvykne bývať, výsledok bol presne opačný.

Neurochirurgovia totiž kvôli obmedzeniu pracovných možností zarobia v mnohých prípadoch oveľa menej, a to i napriek tomu, že by veľmi radi prijali aj dlhší pracovný čas.

Kvôli EÚ trpia tiež pacienti, ktorí dostávajú nižšiu kvalitu zdravotnej starostlivosti a nemocnice, ktoré musia komplikovane hľadať viac ľudí na úlohy, ktoré by dokázalo lepšie a efektívnejšie zvládnuť aj menšie množstvo doktorov.

Európska únia tak opäť raz so svojimi dobrými zámermi katastrofálne zlyhala.

Zdroj:
1.http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/10949373/EU-working-time-rules-a-mistake-that-prevents-junior-medics-getting-enough-experience-says-top-surgeon.html

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.