Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európska únia požaduje väčšiu bankovú a daňovú kontrolu
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Európska únia chce viac kontrolovať, radšej by však mala reformovať

Európska únia je neslávne známa svojimi reguláciami a zasahovaním do života ľudí. Napriek častej kritike v týchto reguláciách nepoľavuje a ani zjavne nepoľaví. Európskej únii sa totiž máli. Ako povedal britský tajomník spravodlivosti …

Európska únia a reformy

… Michael Gove, Európska únia tlačí na väčšiu kontrolu bankových regulácií a daní. V prípade vystúpenia Veľkej Británie z EÚ by tak krajina mohla stratiť svoju ekonomickú autonómiu.

Tlak na väčšiu kontrolu

V relácii pre BBC Gove povedal:

„Európska komisia chce pokračovať s bankovou a fiškálnou úniou.“

Zároveň tiež dodal, že Komisia bude tlačiť na väčšiu kontrolu bankových regulácií a daní členských štátov EÚ. Podľa britského tajomníka niektoré štáty Európskej únie chcú prehĺbiť integráciu a keďže majú väčšinu, budú schopné ovplyvňovať britskú politiku. Ako príklad Gove uviedol Grécko, keď povedal:

„Môžeme vidieť, akú ekonomickú neistotu a obrovskú nezamestnanosť vniesla Európska únia do krajín, akou je Gécko.“

Európska únia potrebuje reformy

Európska únia tiež výrazne ovplyvňuje jednotný trh. Aj preto si Gove myslí, že Veľká Británia by viac nemala byť jeho súčasťou, hoci prístup k nemu by si mala udržať.

Len v takom prípade totiž Veľká Británia nebude ovládaná pravidlami Európskej únie a naďalej si zachová svoju slobodu.

Hoci to Európska únia s reguláciami skutočne preháňa, bolo by ilúziou myslieť si, že európski lídri prehodnotia svoj prístup. Preto to, čo Európska únia nevyhnutne potrebuje, sú vnútorné reformy sprevádzané výmenou vládnej garnitúry.

Zdroj:
1. http://www.politico.eu/article/gove-staying-in-the-eu-means-losing-economic-autonomy-brexit-referendum-june-23/

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Silvia Šimeková

Asistentka Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.

Komentáre

  1. Jarda says

    “Európska únia tlačí na väčšiu kontrolu bankových regulácií a daní. V prípade vystúpenia Veľkej Británie z EÚ by tak krajina mohla stratiť svoju ekonomickú autonómiu”
    Jsem poránu pomalejší nebo se vloudila chybka?