Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európska únia tak skoro nového člena nezíska
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Európska únia chce prijať Albánsko, Briti sú proti

Európska únia minulý týždeň Albánsku udelila štatút kandidátskej krajiny. Na získanie plného členstva v Únii musí však Albánsko splniť ešte ďalšie potrebné kritériá. A okrem plnenia formálnych požiadaviek mu v ceste stojí ešte …

Európska únia, imigranti a Albánsko

… jedna prekážka – britský premiér. Ten vylúčil podporu prijatia Albánska do EÚ, ako aj podporu prijatia akýchkoľvek nových krajín. Dôvodom je neefektívna a nerozumná imigračná politika Európskej únie, na ktorú doplácajú najmä bohaté krajiny.

Európska únia vs britský premiér

Britský premiér David Cameron vyhlásil, že kým Európska únia neupraví svoju migračnú politiku, zastaví všetky snahy o rozširovanie EÚ.

Európska únia pritom o prijatí nových členov musí rozhodnúť jednohlasne. Len samotný nesúhlas Camerona tak nadobro zastaví každú snahu o prijatie nových krajín. Namiesto kritizovania britského premiéra by sa však Európska únia mala zamyslieť práve nad jeho kritikou. Imigrantská politika EÚ totiž rozhodne nefunguje tak, ako by mala.

Imigranti a sociálna turistika

Podľa aktuálne platných pravidiel musia mať imigranti z iných členských krajín Európskej únie nárok na rovnaké sociálne výhody ako domáci obyvatelia.

Mnohí imigranti toto “právo” patrične využívajú a z imigrácie si spravili sociálnu turistiku. Do bohatších krajín Európskej únie necestujú len za štúdiom alebo prácou, ale často výlučne s cieľom čerpať štedrejšie sociálne dávky.

Táto sociálna turistika tak vedie k tomu, že imigranti sú často len záťažou pre rozpočty bohatších krajín namiesto toho, aby ich ekonomike pomáhali. Európska únia preto bez ohľadu na názor britského premiéra musí zastaviť sociálnu turistiku, aby imigranti neboli hrozbou ale prínosom.

Zdroj:
1. http://www.theguardian.com/politics/2014/jun/24/juncker-hits-out-david-cameron-european-commission
2. http://online.wsj.com/news/articles/SB40001424052702303773504579644031043421014?mg=reno64-wsj

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. Dušan says

    Má pravdu. Imigračnú politiku treba úplne zrušiť.