Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európska komisia a jej regulačné šialenstvo
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Iniciatíva pre zastavenie nadmerných regulácii Európskej komisie

Nie je žiadnou novinkou, že Európska komisia častokrát zasahuje svojimi smernicami do záležitostí, ktoré by mali byť vo výhradnej kompetencii samotných členských štátov Európskej únie. Na takéto počínanie Európskej komisie strana Sloboda a Solidarita v podaní Richarda Sulíka už dlhodobo poukazuje. Nekalé praktiky takej významnej európskej inštitúcie akou je …

… Európska komisia si však všimli aj britskí a holandskí europoslanci. Pripravili preto materiál obsahujúci 54 oblastí, do ktorých by Európska komisia spolu s Európskym parlamentom zasahovať nemali. Podľa strany SaS je takáto iniciatíva pre zastavenie nadmerných regulácií Európskej komisie na mieste, a preto vyzýva slovenských politikov, aby túto iniciatívu podporili.

Európska komisia by mala uvádzať na základe čoho predkladá svoje smernice

Richard Sulík …

Chcem nabádať vládu a aj našich poslancov, aby sa pripojila k iniciatívam Veľkej Británie alebo Holandska pre zastavenie nadmerných regulácií Európskej komisie.

Keď Európska komisia predloží nejakú smernicu, mala by aj presne uviesť na základe akého splnomocnenia (v zakladateľských zmluvách) takúto smernicu predkladá. Európska komisia, samozrejme, aj v súčinnosti s Európskym parlamentom totiž mnohokrát predloží smernice k oblastiam, do ktorých by sa vôbec nemala miešať.

Mal by o nich rozhodnúť vždy parlament daného štátu a nie Európska komisia.

Ako zbrzdiť regulačné šialenstvo alebo reforma európskych inštitúcií

Kolegovia z Holadska pripravili materiál, ktorý obsahuje 54 oblastí, do ktorých by sa Európsky parlament a Európska komisia miešať nemali.

Považujeme to za správny krok.

Dúfam, že aj slovenskí poslanci parlamentu a slovenská vláda si zoberú z daného materiálu príklad a k iniciatíve pre zastavenie nadmerných regulácií Európskej komisie sa pripoja. Zmysel tejto aktivity má byť zbrzdiť regulačné šialenstvo a, samozrejme, ide o začiatok toho, čomu sa hovorí reforma európskych inštitúcií.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.