Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európska komisia a jej priority na rok 2015
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Európska komisia | Priority na rok 2015

Nová Európska komisia je v činnosti od 1. novembra. Jej predseda Jean-Claude Juncker minulý týždeň predstavil zoznam priorít, ktoré by Európska komisia mala dosiahnuť na budúci rok. Juncker tento zoznam zaslal aj predsedovi …

Európska komisia a Juncker

… europarlamentu Martinovi Schulzovi a predsedníctvu Rady Európskej únie. To má napomôcť spolupráci Európskej komisie s ostatnými inštitúciami EÚ. No dôležitejší ako formality je praktický obsah tohto zoznamu.

Európska komisia za pracovné miesta

Jednou z hlavných priorít Európskej komisie má byť podpora zamestnanosti, rastu a investícií. No kto by si pomyslel, že Európska komisia bude tlačiť na čo najväčšie zníženie výdavkov EÚ, zostal by sklamaný.

„Podpora rastu“ totiž v reči byrokratov EÚ znamená ešte väčšie míňanie na účet daňovníkov.

Pokračovanie nekonzistentnej politiky

Medzi ďalšie priority Európskej komisie má patriť aj „posilnená agenda lepšej regulácie“. Má tak ísť o uistenie skeptikov, že to Európska únia so škrtaním regulácií myslí vážne.

Tento argument, žiaľ, predseda Európskej komisie vyvrátil už medzi ďalšími uvedenými prioritami. Okrem iného totiž spomína aj prácu na prísnejšej klimatickej politike, ktorá konkurencieschopnosť EÚ výrazne zníži.

Aj kvôli tomu znie cieľ Junckera „posilniť priemyselnú bázu“ na vnútornom trhu Európskej únie absurdne.

Snáď nič totiž nie je väčšou prekážkou rozvoja priemyslu ako nezmyselné klimatické ciele, ktoré dvíhajú ceny energií.

Juncker teda, žiaľ, mnoho zmien v politike EÚ neplánuje a aj z toho mála noviniek sú niektoré ešte horšie, ako napríklad spomínané väčšie „investície“ za peniaze daňovníkov.

Európska komisia tak ani budúci rok dieru do sveta neurobí.

Zdroj:
1. http://www.euractiv.com/sections/eu-priorities-2020/juncker-defines-10-priorities-eu-seeks-inter-institutional-support

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Filip Vačko

Asistent Richarda Sulíka, zakladateľa a predsedu pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita.