Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Európska centrálna banka ničí euro | Sulík v Štrasburgu
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Európska centrálna banka zničí spoločnú menu | Europarlament

Štrasburg, 26.10.2016 – Európska centrálna banka | Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík vystúpil v stredu 26. októbra v Európskom parlamente v Štrasburgu s reakciou k téme „Závery zasadnutia Európskej rady z 20. a 21. októbra 2016. Vyhlásenia Európskej rady a Komisie“. Richard Sulík vo svojom prejave kritizoval Európsku komisiu za nečinnosť v prípade …

… Európskej centrálnej banky. Tá podľa jeho slov kupovaním verejných dlhov koná priamo v rozpore so Zmluvami o EÚ. Európska centrálna banka navyše znižovaním úrokov vytvorila ideálne podmienky pre ďalšie dlhy. Richard Sulík preto varoval podpredsedu Európskej komisie Fransa Timmermansa pred touto zničujúcou politikou.

Prepis vystúpenia R. Sulíka – Európska centrálna banka vytvorila ideálne podmienky pre ďalšie dlhy

“Vážený pán Timmermans,
Európska centrálna banka zakúpila už viac ako 1400 miliárd EUR verejných dlhov, čo je v priamom rozpore s článkom 123 Zmlúv o EÚ, kde sa takéto financovanie štátov zakazuje.

Súčasne Európska centrálna banka znížila úroky na nulu, a tým pádom sa vytvorili ideálne podmienky pre ďalšie a ďalšie dlhy.

Neobmedzené peniaze, ktoré nič nestoja.

Preto nie je prekvapením, že veľké krajiny ako Francúzsko, Taliansko či Španielsko tvoria stále nové dlhy. A vy to tolerujete. Komisia jednoducho zostáva nečinná.

Táto kombinácia tlačenia bankoviek, stále vyšších dlhov a nízkych sadzieb speje priamo ku katastrofe.
Môže to trvať ešte 5 alebo aj 20 rokov.

Ale jedného dňa táto ničivá politika rozbije našu spoločnú menu.

Ďakujem.”

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.